اعزام مترجم زبان چینی

انواع خدمات مترجم زبان چینی

مجرب ترین مترجم زبان چینی را از مجموعه ایجاب بخواهید

مجموعه بازرگانی ایجاب متخصصان خبره در زمینه مترجم زبان چینی با تسلط کامل بر امور بازرگانی و فنون مذاکره و آشنایی با عقد قرارداد با طرف چینی و امور حقوقی برای جلسات تجاری و سمینارها و یا سفرهای شما اعزام می کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید از خدمات ترجمه دپارتمان آموزش زبان چینی مجموعه ایجاب نیز بهره مند شوید. در ادامه با خدمات بیشتر آشنا می شوید.

ایجاب در زمینه مترجم زبان چینی چه خدماتی ارائه می‌کند؟

چین یکی از مهمترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی و جمعیتی است و استفاده از مترجم زبان چینی می‌تواند فواید زیادی داشته باشد. طبق آخرین آمار بیش از ۱.۵ میلیارد چینی تنها در چین زندگی می‌کنند. از این نکته به خوبی می‌توان متوجه شد که امکان مکالمه با زبان چینی به شما این فرصت را می‌دهد تا با یک پنجم مردم جهان به صورت مستقیم گفت و گو داشته باشید. هرچند یادگیری زبان چینی به شدت سخت‌تر از یادگیری زبان‌های رایج دنیا مثل زبان انگلیسی است. به همین دلیل برای این که در تجارت با تاجران چینی گفت و گوی راحت‌تری داشته باشید لازم است از مترجمین متخصص چینی کمک بگیرید. گروه بازرگانی ایجاب در این زمینه خدمات مختلفی برای شما ارائه می‌کند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • اعزام مترجمین بومی و غیر بومی مسلط به زبان چینی برای ترجمه همزمان در جلسات داخل و خارج کشور
 • اعزام کارشناس متخصص در زمینه بهره‌برداری از خطوط تولید و مسلط به زبان چینی
 • ترجمه متون و قراردادها و بررسی بندهای قرارداد از جهت حقوقی
 • ترجمه همزمان و آنلاین زبان چینی از طریق تماس تلفنی با ارتباط بوسیله پیام رسان‌هایی مانند واتساپ و وی چت
 • تعیین مترجم زبان چینی برای تماس های تلفنی و یا ایمیل
 • انجام مکاتبات بازرگانی – تجاری به زبان چینی
 • اعزام مترجم زبان چینی مسلط به مسائل حقوقی برای حضور در جلسات عقد قرارداد
 • عقد قرارداد خرید با طرف چینی توسط کارشناسان مسلط به زبان چینی و امورحقوقی مرتبط با کشور چین
 • اعزام مترجمین آشنا با تجارت برای ترجمه همزمان در همایش و سمینارها

中国是世界上最重要的经济和人口大国之一,学习中文并使用中文翻译可以带来许多好处。根据最新统计数据,超过۱۵亿人口居住在中国。这个数字很好地说明了使用中文交流可以直接与世界人口的五分之一交流。虽然学习中文比学习像英语这样的常用语言更加困难,但为了更轻松地与中国商人交流,您需要寻求专业的中文翻译帮助。我们的商务团队在  此领域提供各种服务,其中最重要的包括:

派遣母语和非母语中文熟练的翻译员在国内和国外会议上进行同声传译。
派遣专家熟练掌握生产线并精通中文的领域。
翻译文本和合同以及从法律角度审查合同条款。
通过电话联系和通过WhatsApp和WeChat等通信工具实时在线中文翻译。
为电话和电子邮件联系确定中文翻译员。
用中文执行商务通信和合同。
派遣精通法律问题的中文翻译参加合同签署会议。
由精通中文和涉及贸易的专家执行与中国方面的购买合同。
派遣熟悉贸易的翻译员在会议和研讨会上进行同声传译。

اعزام مترجم زبان چینی مسلط به امور بازرگانی

مترجمین متخصص چینی چه کمکی به ما می‌کنند؟

رمز موفقیت شما در تجارت با بازرگانان چینی استفاده از مترجم زبان بومی این کشور است. زبان چینی از دو شکل مختلف شامل چینی ساده و چینی سنتی تشکیل شده است. باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که چین و تایوان زبان اصلی مشترکی دارند. هر دو کشور به زبان ماندارین صحبت می‌کنند. طبیعتاً با توجه به اختلافاتی که بین این دو کشور وجود دارد شما باید تلاش کنید از مترجمی کمک بگیرید که نحوه صحبت او بیشتر به مردم چین نزدیک باشد. این مترجمان را به راحتی می توانید در ایجاب پیدا کنید.

همچنین برای اینکه موفقیت بیشتری در تجارت با چین داشته باشید حتماً باید از مترجمین متخصص چینی مرتبط با تجارت یا فعالیت‌های خاص خودتان کمک بگیرید. مثلاً مترجمی که در تجارت پارچه تخصص داشته باشد راحت‌تر می‌تواند مذاکرات تجاری را در راستای منافع شما انجام دهد. چنین مترجمی نه تنها بر روی زبان چینی بلکه بر روی اصول مذاکرات تجارتی مانند پارچه هم تسلط کافی دارد. از طرفی مترجم زبان چینی به راحتی می‌تواند در همایش‌ها و سمینارهای داخلی و خارجی به صورت همزمان صحبت‌های سخنرانان را برای حاضرین در جلسه ترجمه کند. استفاده از مترجم همزمان در چنین برنامه های بزرگی کیفیت همایش‌ها را تا حد زیادی بالا می‌برد و باعث جذاب تر شدن آنها می‌شود.

اعزام مترجم باتجربه زبان چینی

 

مترجم زبان چینی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تسلط کامل به اصطلاحات و ضرب المثل ها و واژه های عامیانه چینی برای ارتباط گرفتن قوی با بازرگانان و تجار چینی
موضوع مذاکرات همیشه سادگی ها و پیچیدگی های خود را دارد. گاهی از تعبیر، ضرب المثل، معنای استعاری و کنایه آمیز یا عبارت علمی خاص با معنای خاص استفاده می شود  گاهی کلمات چند معنایی وجود دارند که در معنی اصلی آن در جمله مشخص می شود و مترجم باید آن را به صورت علمی بفهمد و با معادل سازی صحیح و دقیق به زبان مقصد ترجمه کند.
در این مهارت آشنایی کامل با فرهنگ زبان مقصد، اهمیت به سزایی دارد تا مترجم چینی بتواند بدون جانبداری، جملات قابل فهم را به زبان مبداء ترجمه کند .
رعایت امانت داری و انصاف و بی طرفی در ترجمه
مترجم باید خود را مسئول و متعهد به ترجمه صحیح کلمات طرفین در گفتگو بداند. بدین معنا که علاوه بر دانش و مهارت، در ترجمه مکالمات از نظرات و افکار شخصی و مغرضانه استفاده نکند و با ترجمه ای شیوا و گویا، قانون امانت داری را رعایت کند و و بر اساس برداشت های ذهنی و شخصی خود و بر پایه غرض های شخصی به تفسیر و تعبیر گفتگو ها دو طرف نپرداخته و جملات را بدون کم و کاست ترجمه کنند .
تسلط کامل بر زبان مبداء
مترجم باید از دانش و اطلاعات کافی در مورد واژگان، دستور زبان، اصطلاحات، فنون ادبی و استعاره ها و مفاهیم زبان مبدأ برخوردار باشد تا بتواند محتوای گفتگو را به درستی درک کرده و با تسلط کامل آن را به زبان مقصد ترجمه کند.
داشتن آمادگی قبلی مترجم به موضوع مورد نظر در مذاکرات تجاری
هر موضوع در مذاکره تجاری از نظر سطح تخصص و حوزه کسب و کار آن متفاوت است. و مترجم باید آمادگی لازم را در آن حوزه و صنعت داشته باشد.
موضوعات علمی و تخصصی در رشته های مختلف همگی واژه ها و اصطلاحات خاص خود را دارند و در صورتی که مترجم در آن زمینه صلاحیت ودانش کافی را نداشته باشد با ترجمه ای غیر روان و نامفهوم واژه ها و اصطلاحات اشتباه در مذاکره ارائه می شود. و نهایتا میتواند منجر به شکست مذاکره می شود.
مترجم با تسلط کامل به زبان مادری علاوه بر زبان مقصد
هر مترجمی از جمله مترجم چینی باید به ساختار، دستور زبان، واژگان، اصطلاحات و مسائل ادبی و مفهومی زبان مادری خود نیز تسلط کامل داشته باشد تا بتواند ترجمه را به خوبی، روان و قابل فهم در مذاکرات بیان کند.

 

مترجم زبان چینی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشید

چرا در نصب و راه اندازی دستگاه های صنعتی نیاز به مترجم داریم؟

وجود مترجم زبان چینی در زمان آموزش و بهره برداری از خطوط تولید که با همکاری شرکت‌های چینی انجام می‌شود ضرورت دارد. ما در حال حاضر مجموعه بسیار مجرب و متخصصی از مترجمین زبان چینی را در اختیار داریم که متناسب با شرایط کارخانه شما می‌توانند به صورت همزمان آموزش نحوه نصب و راه اندازی دستگاه‌های صنعتی را برای کارکنان شما ترجمه کنند. همچنین اگر قرار است در یک فرایند تولید با طرف چینی همکاری داشته باشید مترجم چینی ما در طول سفر مهمانان خارجی در تمامی برنامه‌ها، جلسات و مذاکرات تجاری حاضر می‌شود و نسبت به ترجمه همزمان اقدام می‌کند.

مترجم متخصص زبان چینی که ما به شما معرفی می‌کنیم علاوه بر تسلط به این زبان خارجی، به امور بازرگانی هم مسلط است و به وسیله تسلط خود راحت‌تر می‌تواند مذاکرات را پیش ببرد. همچنین ما مترجمینی را به شما معرفی می‌کنیم که با شرایط دستگاه های صنعتی شما از لحاظ فنی آشنایی داشته باشند و آموزش خط تولید را نه تنها به عنوان یک مترجم بلکه مانند یک مدرس برای حاضرین انجام دهند.اعزام کارشناس متخصص در زمینه بهره‌برداری از خطوط تولید و مسلط به زبان چینی

برای اطلاعات بیشتر درباره انتقال و راه اندازی خطوط تولید از چین توسط بازرگانی ایجاب بیشتر بدانید

ترجمه همزمان و آنلاین زبان چینی، خدمتی دیگر از گروه ایجاب

برخی از بازرگانان ایرانی با استفاده از راه‌های ارتباطی آنلاین مثل پیام رسان‌ها با طرف چینی قرارداد امضا می‌کنند. طبیعتاً این افراد برای رسیدگی به امور تجاری خودشان با بازرگانان چینی نیاز چندانی به مترجم زبان چینی ندارند. آنها می توانند به جای اینکه از مترجم استفاده کنند، یکی دیگر از خدمات ایجاب یعنی ترجمه همزمان و آنلاین زبان چینی را برگزینند. متخصصین زبان چینی که در این مجموعه حضور دارند، آماده هستند تا به صورت آنلاین هر متنی که شما تمایل داشته باشید را به صورت دقیق ترجمه کنند و سریعاً در اختیار شما قرار دهند.

دقت داشته باشید که حتی اگر بخواهید مذاکرات خودتان را از طریق پیام رسان‌های آنلاین پیگیری کنید قطعاً باید ترجمه هر پیام دریافتی را به سرعت در اختیار داشته باشید. بسیاری از مجموعه‌هایی که در زمینه ترجمه زبان چینی فعالیت دارند یا آنلاین نیستند یا زمان زیادی برای ترجمه متون وقت نیاز دارند. این مشکل در مجموعه ما اصلا وجود ندارد و متن های شما در کمترین زمان ممکن ترجمه می‌شوند. برای استفاده از این خدمات شما می‌توانید از طریق تلفن و واتساپ با مجموعه ما در ارتباط باشید.

ترجمه همزمان و انلاین زبان چینی

اعزام مترجم بومی چینی و غیر بومی چه فایده‌ای برای تجارت ما دارد؟

استفاده از مترجم زبان چینی در جلساتی که در ایران یا خارج از کشور برگزار می‌شود برای ترجمه همزمان اهمیت بسیار زیادی دارد. در مجموعه ما نسبت به اعزام مترجم بومی چینی و غیربومی اقدام می‌شود. هم مترجم بومی و هم غیر بومی تحت شرایطی می‌توانند برای موفقیت در تجارت مفید باشند. اگر قرار است اولین دیدار خودتان با طرف چینی را برگزار کنید، پیشنهاد می‌کنیم از مترجم بومی کمک بگیرید. مترجم بومی در کنار تسلط بر زبان چینی و لهجه بومی آن به طور کامل فرهنگ، رسومات و آداب مذاکره با طرف چینی را می‌شناسد و بهتر می‌تواند ارتباط شما با طرف مقابلتان را برقرار کند.

هرچند بسیاری از مترجمان غیربومی ما نیز توانایی ایجاد ارتباط قوی در تجارت بین طرف ایرانی و چینی را دارند زیرا سال ها در کشور چین به عنوان متخصص بازرگانی فعالیت داشته اند و به تمامی موضوعات مرتبط در زمینه امور بازرگانی و عقد قراداد خرید کالا از چین مسلط هستند . علاوه برآن مترجمان مجموعه ما می توانند ساعت ها با تاجران چینی گقتگو و چانه زنی کنند و بیشترین امتیاز را برای طرف ایرانی بگیرند و از آنجایی که به امور حقوقی و عقد قرارداد بازرگانی واقف هستن میتوانند بیشترین بهره وری و سود را برای واردکنندگان و خریداران ایرانی به ارمغان بیاورند،از طرفی با کمک گرفتن از یک مترجم متخصص زبان چینی و مسلط به امور بازرگانی  و امور حقوقی می توانید امن ترین و پربازده ترین قرارداد را با طرف چینی تنظیم کنید. اعزام مترجم زبان چینی توسط ما برای ترجمه همزمان در مذاکرات اهمیت بسیار زیادی دارد پس حتماً به آن توجه داشته باشید. ترجمه همزمان کمک می‌کند تا شما تفاهم نامه دقیق‌تر و قاعده‌مند‌تری را با طرف چینی منعقد کنید.

۴ نقش مهم مترجم زبان چینی در تجارت ایرانیان با چین

چین به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای جهانی، جایگاه مهمی در تجارت جهانی دارد. تعداد زیادی از شرکت‌ها، توانسته‌اند با وارد شدن به بازار چین، سود خوبی را کسب کنند. با این حال، برای موفقیت در تجارت با چین، باید به زبان چینی تسلط داشته باشید یا از خدمات مترجم زبان چینی استفاده کنید. در ادامه، برخی از فواید استفاده از مترجم زبان چینی در تجارت با چین بیان می‌شود:

۱- دسترسی به اطلاعات بیشتر: با استفاده از مترجم زبان چینی می‌توانید به اطلاعات بیشتری در مورد بازار و فرهنگ تجاری چین دسترسی پیدا کنید. بالطبع وقتی با زبان مادر و رسمی یک کشور با تامین کنندگان و فروشندگان آن صحبت می کنید می توانید ارتباط بهتر و عمیق تری برقرار کرده و همین عمق ارتباط برای شما مزایای زیادی از جمله توانایی دریافت اطلاعات بیشتر را خواهید داشت. ضمن اینکه با صحبت به زبان چینی، امکان جعل و یا تقلب در معامله توسط چینی ها کاهش می یابد.

۲- رفع مشکلات ترجمه: در تجارت با چین، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که می‌تواند به دلیل اشتباهات در ترجمه، چالش هایی را برای تعاملات تجاری شما ایجاد کند. با استفاده از مترجم زبان چینی، می‌توانید این مشکلات را رفع کنید.

۳- بالا بردن کیفیت تعاملات تجاری: با استفاده از مترجم زبان چینی، می‌توانید تعاملات تجاری را با شرکت‌های چینی در بالاترین سطح ممکن داشته باشید. این کار می‌تواند به افزایش کیفیت محصولات و خدمات شما در بازار چین کمک کند.

۴- کاهش هزینه‌ها: استفاده از مترجم زبان چینی می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما برای حضور در بازار چین کمک کند. شما نیازی به استخدام کارمندانی با تسلط به زبان چینی برای ترجمه مکاتبات و مذاکرات تجاری ندارید و اگر تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار هدف را دریافت کنید نیازی به سفر به این کشور ندارید. ضمنا گاها برای ارتباط همزمان با چینی ها نیاز به مترجمی دارید که در لحظه ترجمه همزمان چینی به فارسی و فارسی به چینی را انجام دهد.

در نتیجه، استفاده از مترجم زبان چینی در تجارت با چین، می‌تواند به شما در کسب سود و توسعه کسب و کارتان در بازار چین کمک کند. به علاوه، با استفاده از مترجم زبان چینی، می‌توانید از خطراتی مانند اشتباهات ترجمه و تفاوت‌های فرهنگی جلوگیری کنید و بدین ترتیب، روابط تجاری خود را با شرکت‌های چینی بهبود بخشید.

مترچم زبان چینی ایجاب

۸ خدمت مهم تیم ترجمه زبان چینی که شما را شگفت زده می‌کند!

اعزام مترجم زبان چینی مسلط به امور بازرگانی برای عقد قراردادهای خرید یا مذاکره تجاری با طرف چینی اهمیت بسیار زیادی دارد. مترجم زبان چینی که گروه بازرگانی ایجاب در اختیار شما قرار می‌دهد علاوه بر توانایی صحبت به زبان چینی با لهجه‌های مختلف این کشور، بر امور بازرگانی هم تسلط دارد. خدمات ترجمه چینی منحصر به فردی که شاید تنها در گروه ایجاب ارائه می‌شوند عبارتند از:

 1. یکی از مهمترین خدمات این مجموعه این است که مترجمین را به شکل روزانه و در هر زمان که شما بخواهید به محل مورد نظر اعزام می‌کند. یعنی حتی شما در شرایط اضطراری هم می‌توانید از مترجمین ما کمک بگیرید.
 2. مترجمین در گروه ایجاب هم برای سفرهای خارجی و هم برای جلسات داخلی اعزام می‌شوند. دقت داشته باشید که شما هم در یک سفر خارجی و هم در داخل کشور در جلسات مهم خودتان نیاز جدی به مترجم متخصص دارید.
 3. یکی از مهمترین خدمات دیگری که ما برای شما داریم ترجمه متون و قراردادها با دقت زیاد و در سریع‌ترین زمان ممکن است. متاسفانه بسیاری از مشکلاتی که تاجران ما در عرصه بین المللی با آن روبرو می‌شوند، به دلیل قرارداد هایی است که بدون آگاهی امضا می‌کنند. ایجاب مانع از آن می شود که اینگونه مشکلات برای شما ایجاد شود.
 4. یکی از ویژگی‌های دیگری که مجموعه ما دارد تعیین مترجم برای تماس های تلفنی یا ارتباطات ایمیلی شما می‌باشد. مترجمینی که در این زمینه انتخاب می‌شوند روی فرهنگ کشور چین و آداب معاشرت آنها تسلط کامل دارند و از طرفی فن بیان قوی آنها ارتباط شما با طرف چینی را قوی‌تر می‌کند.
 5. یکی دیگر از خدماتی که باید به آن اشاره کنیم انجام مکاتبات بازرگانی – تجاری توسط مترجمین می‌باشد. هرکسی نمی‌تواند اینگونه مکاتبات را مدیریت کند. فقط مترجمی می‌تواند بر روی این گونه مکاتبات نظارت داشته باشد که با اصول تجارت و بازرگانی آشنا باشد.
 6. مترجمین زبان ماندارین تمامی مکاتبات را با حروف چینی و با دقت کامل انجام می‌دهند. آنها همچنین ترجمه تمام مکاتبات را روشن و واضح برای شما انجام می دهند بدون آنکه ابهامی در آنها هنگام مطالعه داشته باشید.
 7. ارائه ترجمه همزمان در جلسات و هنگام انعقاد قراردادها نیز از دیگر خدمات مترجمین زبان چینی است. البته باید به این نکته توجه داشت که ترجمه همزمان کار هرکسی نیست و فردی که آن را انجام می دهد تسلط زیادی بر زبان چینی باید داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما از ایجاب برای این موضوع کمک بگیرید.
 8. مترجمینی که از طرف گروه بازرگانی ایجاب اعزام می‌شوند تسلط کامل بر فنون مذاکره تجاری دارند و در انعقاد قراردادهای پرسود می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند

محاسبه دستمزد مترجم چینی چگونه انجام می‌پذیرد؟

 دستمزد مترجم چینی

در مورد دستمزد مترجم زبان چینی نمی‌توان به طور کلی صحبت کرد. شکل‌های مختلفی برای محاسبه این دستمزد استفاده می‌شوند که سبب تفاوت قیمت می‌شود. اشکال مختلف محاسبه دستمزد مترجمین را با هم بررسی می‌کنیم:

 • ساعتی: اولین شکل تعیین دستمزد مترجم توجه به مدت زمانی است که بر اساس ساعت برای ترجمه صرف می‌کند. قطعاً نمی توان انتظار داشت کسی که چندین روز برای ترجمه در اختیار شما بوده است با کسی که فقط یک ساعت این کار را انجام داده است و سطح ترجمه آنها یکسان می‌باشد، حقوق برابر بگیرند.
 • روز مزد: شکل دیگری که برای محاسبه ترجمه زبان چینی مد نظر قرار می‌گیرد به صورت روز مزد است. در این مدل محاسبه دستمزد، شما به ازای هر روز کاری مبلغ مشخصی که مورد توافق طرفین باشد، به مترجم پرداخت می‌کنید.
 • پروژه محور: گاهی اوقات هم با توجه به اهمیتی که قرارداد با طرف چینی دارد، شما می‌توانید از روش پروژه محور برای تعیین دستمزد استفاده کنید. در این روش شما یک مبلغ مشخص را تحت عنوان دستمزد برای انجام کامل پروژه به مترجم پرداخت می‌کنید.
 • تعداد لغت: در ترجمه متن نیز معمولا از روش محاسبه بر اساس لغت و تعداد آن استفاده می‌شود. در این روش هر چه تعداد لغات بیشتر باشد، دستمزدی که باید به مترجم پرداخت شود نیز بیشتر می‌شود.

سخن آخر

ما سعی کردیم اطلاعات کاملی در زمینه کاربرد مترجم زبان چینی برای اعزام به جلسات و سمینارها و یا ترجمه انلاین در یک ملاقات چند نفره در بستر گروه های اینترنتی برای شما فراهم کنیم و از توانمندی ها و کاربردهای هر یک از مترجم های بومی و غیر بومی گفتیم و درباره نحوه محاسبه دستمزد مترجم چینی صحبت کردیم و خدمات مترجم زبان چینی تیم ایجاب را مفصل برای شما شرح دادیم و ویژگی ها و تخصص های مورد نیازی که یک مترجم زبان چینی باید داشته باشد که بتواند جلسه ملاقات شما را با بازرگانان چینی “برای رسیدن به نتیجه ای مثبت” به نحو احسن اداره کند را به تفصیل صحبت کردیم و شما را از چالش های احتمالی تاجرانی که مایل به خرید کالا از چین و واردات هستند با خبر کردیم .امیدواریم با کسب اطلاعات موجود بتوانید با کمترین ریسک ممکن تجارتی با حاشیه سود بالا و امن را تجربه کنید و هرگز به چالش و موانع موجود برنخورید.در پایان به شما پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر درباره آموزش مراحل واردات کالا از  چین به واردات کالا از چین مراجعه کنید.

سوالات متداول

 • چرا از مترجمین زبان چینی استفاده کنیم وقتی ابزارهای ترجمه رایگان مانند گوگل ترنسلیت وجود دارد؟

گوگل ترنسلیت و دیگر ابزار ترجمه رایگان، کلمات را به رایج‌ترین معنای آنها ترجمه می‌کنند. این در حالی است که امکان دارد آن کلمه در دنیای تجارت و بازرگانی معنای کاملاً متفاوتی داشته باشد. از طرفی آنها به دلیل اینکه ترجمه کلمه به کلمه انجام می‌دهند، بسیاری از اصول دستور زبان را در هنگام ترجمه مورد توجه قرار نمی‌دهند. این مشکل می‌تواند معنای متن های تجاری را به طور کامل تغییر دهد و شما را دچار دردسر کند. ضمناً به این نکته هم دقت داشته باشید که این ابزار به هیچ وجه بر روی مسائل بازرگانی و حقوقی تسلط ندارند.

 • مترجمین ایجاب چه تفاوتی با دیگر مترجمان چینی دارند؟

اکثر افرادی که در زمینه ترجمه زبان چینی فعالیت دارند، فقط می‌توانند آن را به فارسی برای شما ترجمه کنند. اما مترجمین حاضر در گروه بازرگانی ایجاب علاوه بر تسلط بر روی زبان چینی، با علم تجارت و مسائل حقوقی آن آشنایی کامل دارند و کاملاً یک ترجمه تجاری برای شما ارائه می‌دهند.

 • آیا مترجمی که صرفا به زبان چینی مسلط باشد در زمینه عقد قرارداد خرید و یا امور بازرگانی با طرف چینی نیاز های تجار را برآورده میکند؟

قطعاً خیر،مترجم زبان چینی باید در زمینه بازرگانی و فنون مذاکرات و اصول بازاریابی و عقد قرارداد خرید و موضوعات حقوقی تسلط کامل داشته باشد. این موضوع به شما کمک میکند تا در ذهن تجار یا تامین کننده چینی شخصیت حقوقی قوی و توانمند تری به نظر برسید و قرارداد محکمتری را امضا کنید و امتیاز های بیشتری را در جلسات از طرف چینی بگیرید .