خرید از چین تحویل در ایران؛ خرید مستقیم کالا از چین بدون واسطه

خرید مستقیم از چین به تجربه بالایی نیاز دارد تا مدت زمان و پروسه خرید کالا و هزینه برای شما به حداقل برسد و احتمال ضرر به کمترین میزان خود برسد. چه کسی می تواند اصالت کالای شما را تضمین کند و حفظ سلامت فیزیکی محصول از زمان ارسال در مبدا تا رسیدن به مقصد را تعهد دهد؟ به همین دلیل نیاز است که خرید خود از کشور چین را به بازرگانی ایجاب بسپارید و محصول خود را در داخل کشور یا هر نقطه دلخواه دیگر دریافت نمایید. دریافت کالا در کوتاه ترین زمان ممکن، با صرف کمترین هزینه و در مطمئن ترین حالت ممکن توسط بازرگانی ایجاب تضمین شده است.

خرید از چین تحویل در ایران؛ خرید مستقیم کالا از چین بدون واسطه

خرید مستقیم از چین به تجربه بالایی نیاز دارد تا صرف زمان و هزینه برای شما به حداقل برسد و احتمال ضرر به کمترین میزان خود برسد. چه کسی می تواند اصالت کالای شما را تضمین کند و حفظ سلامت فیزیکی محصول از زمان ارسال در مبدا تا رسیدن به مقصد را تعهد دهد؟ به همین دلیل نیاز است که خرید خود از کشور چین را به بازرگانی ایجاب بسپارید و محصول خود را در داخل کشور یا هر نقطه دلخواه دیگر دریافت نمایید. دریافت کالا در کوتاه ترین زمان ممکن، با صرف کمترین هزینه و در مطمئن ترین حالت ممکن توسط بازرگانی ایجاب تضمین شده است.

مقدمه : چین به عنوان دومین اقتصاد برتر جهان و همچنین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده محصولات صنعتی، پوشاک، خوراکی و انواع محصولات و کالاهای کاربردی به سراسر جهان، سهم بزرگی را در بازار کشورهای دیگر ایفا می کند. این امر در مورد ایران نیز صادق است؛ بسیاری از کالاهایی که در سطح بازار ایران و دور و اطراف ما دیده می شود ساخت کشور چین است و لیبل Made In China را با خود یدک می کشد. شاید تصور کنید محصولات چین تنها در کشورهای در حال توسعه خواهان دارد اما جالب است بدانید که بسیاری از کشورهای توسعه یافته در جهان، حتی خود آمریکا به عنوان اقتصاد برتر جهان، و کشورهای بزرگ صنعتی مانند آلمان وارد کننده بسیاری از محصولات و کالاهای چینی به کشور خود هستند.

قیمت پایین محصولات چینی به دلیل دسترسی بالا به منابع و همچنین ارزان بودن نسبی نیروی کار در این کشور و همچنین استفاده از بستر تجارت الکترونیک مانند گسترش وبسایت هایی نظیر علی بابا و علی اکسپرس باعث رواج گسترده کالاهای چینی در سطح بازار سایر کشورها شده است. رابطه تجاری ایران و چین از دیرباز به دلیل گذر راه ابریشم از ایران گرفته تا پروژه جدید ابتکار کمربند و جاده که به عنوان راه ابریشم جدید شناخته می شود، و همچنین قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین که در سال ۱۴۰۰ به امضای وزرای خارجه هر دو کشور رسید، رابطه خوبی داشته و صنعت گران و تجار ایرانی همواره چین را به عنوان انتخاب اول به جهت خرید کالا و تامین مواد اولیه می دانند.

خرید مستقیم از چین به تجربه بالایی نیاز دارد تا صرف زمان و هزینه برای شما به حداقل برسد و احتمال ضرر به کمترین میزان خود برسد. چه کسی می تواند اصالت کالای شما را تضمین کند و حفظ سلامت فیزیکی محصول از زمان ارسال در مبدا تا رسیدن به مقصد را تعهد دهد؟ به همین دلیل نیاز است که خرید خود از کشور چین را به بازرگانی ایجاب بسپارید و محصول خود را در داخل کشور یا هر نقطه دلخواه دیگر دریافت نمایید. دریافت کالا در کوتاه ترین زمان ممکن، با صرف کمترین هزینه و در مطمئن ترین حالت ممکن توسط بازرگانی ایجاب تضمین شده است.

راهنمای انواع روش های خرید از چین

به طور کلی سه روش برای خرید از چین وجود دارند که شامل خرید مستقیم از سایت ها و فروشگاه‌های چینی، خرید عمده کالا از چین و خرید از تولید کنندگان و تامین کنندگان در کشور چین است که به بررسی آنها می پردازیم:

راهنمای انواع روش های خرید از چین

خرید عمده از چین

اگر به عنوان تاجر در بازار ایران فعالیت کرده باشید و یا یک کسب و کار کلان یا خرد داشته باشید، به خوبی می دانید که خرید از چین صورت عمده و وارد کردن به کشور چقدر می تواند برای شما سودآور باشد. فرقی نمی کند که مواد اولیه از چین خریداری کنید یا محصول نهایی؛ ماده یا محصول موردنظر شما قطعا قیمت پایین تری از قیمت استاندارد جهانی دارد و عرضه کالا در بازار ایران می تواند سود خوبی را برای شما رقم زند. ضمنا خرید عمده از چین به لحاظ هزینه حمل و نقل برای شما بسیار به صرفه تر از خرید تعداد پایین یا به خرید صورت تکی کالا است؛ یک اصطلاح رایج میان تجار ایرانی وجود دارد که می گویند: کانتینر که داره میاد از چین، چرا خالی بیاد؟! این امر نشان از اهمیت و سودرسانی بالای کالاهای عمده برای خرید از چین، تحویل در ایران و عرضه در بازار دارد.

خرید عمده کالاها از چین با توجه به مسائل حقوقی و حمل و نقل دارای چالش های خاصی است. مرکز تجاری ایران و چین با نام بازرگانی ایجاب تمامی مراحل آن را برای شما ساده کرده است و محاسبه تعرفه گمرک برای واردات خرید عمده به کشور و دریافت تخفیفات گمرکی را به عنوان امتیاز ویژه به شما اعطا می نماید. با توجه به تجربه چند ساله حضور در بازار تجاری و صنعتی چین، بحث خرید کالا از چین و واردات آن به کشور برای مجموعه ما به یک امر روتین تبدیل شده است و در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه و بدون واسطه می توانید کالای موردنظر خود را درب منزل و یا محل کار خود دریافت نمایید. تحویل کالا به صورت درب به درب روشی است که در بازرگانی ایجاب صورت می پذیرد و اگر به این روش تمایلی ندارید نیز می توانید کالای خود را در گمرک ایران، کشورهای دیگر و به طور کل هر نقطه ای از جغرافیای جهان که شما به ما اعلام می کنید دریافت نمایید.

خرید عمده از چین

خرید از سایت ها و فروشگاه های چینی

چین با توسعه فروشگاه های چینی و عرضه مستقیم با تمام مشخصات به همراه تصاویر و ویدیوهای بررسی، امکان خوبی را برای خریداران فراهم کرد تا از هر نقطه جهان بتوانند مشخصات محصول خود را بررسی، قیمت آن را ملاحظه و اقدام به خرید کنند. بعضا پیش می آید که برای یک محصول بیش از یک تامین کننده در فروشگاه های اینترنتی چینی وجود دارد که این امر خرید از چین با قیمت رقابتی را برای شما به ارمغان می آورد.

۶ سایت برتر چینی برای خرید کالا (عمده فروشی و خرده فروشی)

  1. خرید از علی بابا Alibaba (عمده فروشی)
  2. شانزده هشتاد و هشت ۱۶۸۸ (عمده فروشی)
  3. جوی بای Joybuy (عمده فروشی)
  4. خرید از علی اکسپرس AliExpress (خرده فروشی)
  5. تائوبائو Taobao (خرده فروشی)
  6.  و مید این چاینا Made-in-China (خرده فروشی)

هر کدام از این سایت ها کاربرد متفاوتی دارند که بسته به نوع محصول موردنظر شما یافتن تامین کننده و شروع مذاکره جهت خرید کالا مراحل متفاوتی دارد.

پیدا کردن تامین کننده مناسب، برقراری ارتباط با تامین کننده به زبان چینی و همچنین خرید از چین و دریافت کالا در ایران به خدماتی مانند سورسینگ کالا، حمل کالا از چین و مترجم زبان چینی نیاز دارد که بازرگانی ایجاب هر سه خدمت را برای شما به ارمغان آورده است.

راهنمای خرید از سایت و فروشگاه های چینی

خرید از تولید کنندگان و تامین کنندگان چین

این روش که عمدتا در صنعت استفاده می شود، به منبع یابی دقیق و حساس به دلیل ابعاد گسترده خرید و صرف بالای هزینه برای خرید کالا نیاز دارد و پیچیدگی بیشتری را نسبت به دو روش قبلی دارد. در این روش تامین کننده ای که انتخاب می شود حائز اهمیت است چرا که در صورت انتخاب مناسب، ارتباطی بین خریدار و تامین کننده یا ساپلایر  برقرار می شود که تا سالیان سال می تواند خیال شما را از بابت عدم نیاز به انتخاب تامین کننده جدید راحت کند. مباحث حقوقی، عقد قرارداد و بازرسی کالا نیز در این روش به کار گرفته می شوند. گستردگی کالاها و محصولات چینی و بازار رقابتی در این کشور می تواند شما را هنگام منبع یابی دچار سردرگمی کند و تامین کننده ای را انتخاب کنید که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ زمانی شما را دچار ضرر کند.

خرید از تولید کنندگان و تامین کنندگان چینی

چرا تجار ایرانی به خرید کالا از چین علاقه مند هستند؟

چرا چین به اصلی ترین شریک تجاری ایران تبدیل شده است و چرا تجار ایرانی تا این حد به خرید و واردات کالا از کشور چین علاقه دارند؟ دلایل زیادی برای این کار وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

قیمت پایین کالاهای چینی

چین به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان، به دلیل تولید انبوه کالا و دستمزد کم کارگران، می‌تواند کالاهایی با کیفیت بالا را با قیمت‌های بسیار رقابتی ارائه دهد. به عنوان مثال، خودروهای چینی کیفیتی در حد و اندازه برندهای معتبر دنیا نظیر بی ام دبلیو و مرسدس بنز دارند اما قیمت نهایی و تمام شده این خودروها بسیار پایین تر هستند. این موضوع در بسیاری از موارد صدق می کند و شما می توانید با صرف هزینه کمتر، محصولی در تراز محصولات برتر دنیا دریافت کنید.

تنوع بالای کالاهای چینی

چین تنوع بسیار زیادی در تولید کالاها دارد؛ از لباس و کفش گرفته تا ماشین‌آلات و لوازم خانگی. این تنوع، به خریداران امکان می‌دهد تقریبا هر نوع کالایی که به آن نیاز دارند را پیدا کنند. مسلما تا بحال طنزهای بسیاری را در این زمینه شنیده اید؛ به عنوان مثال چین مهر از خاک تربت کربلا و تسبیح مکه و یا فرش اصیل کاشان را تولید می کند! این موضوع گزافه نیست و قدرت تولید کشور چین بسیار بالاتر از حد تصور است.

سفارشی سازی محصولات

بسیاری از شرکت‌های چینی قادر به تولید کالاهای سفارشی هستند؛ یعنی می توانند کالای موردنظر شما را کاملا مطابق با نیاز و خواست شما تغییر دهند. آنها همچنین می توانند برند شما را روی محصولات درج کنند و این موضوع جهت واردات و جا انداختن محصول در کشور بسیار حائز اهمیت است. احداث خط تولید در چین نیز به همین جهت صورت می پذیرد.

خرید کالاهای خاص از چین

حمل و نقل راحت تر

چین دارای شبکه حمل و نقل بین‌المللی بزرگی است، بنابراین استفاده از خدمات حمل و نقل چین برای ورود کالا به ایران می‌تواند به صرفه و راحت باشد. چین هم فرودگاه های بزرگی دارد که برای حمل تجاری کالا مناسب هستند و هم بنادر بزرگی دارد که برای حمل دریایی کالا مناسب هستند. از طریق پروژه بزرگ ابتکار راه جاده نیز که بزودی توسط چین در وسعت بزرگ عملیاتی می شود، می توانید کالای خریداری شده از چین را به صورت زمینی به ایران وارد کرد.

روابط تجاری ایران و چین

روابط تجاری بلندمدت و پایداری بین ایران و چین وجود دارد که می‌تواند فرایند واردات کالا را تسهیل کند. چین هیچگاه در طول تاریخ به کشور ایران ظلمی روا نداشته و ایران هیچگاه مستعمره چین نبوده است. همواره روابط هر دو کشور سود دو جانبه داشته و تجار ایرانی نیز از این موضوع نفع برده اند.

محاسبه قیمت و پرداخت هزینه بهای خرید کالا از چین

فرقی نمی کند که با چه واحد پولی می خواهید هزینه خرید کالای خود را پرداخت کنید؛ به ریال ایران، به یوان چین، با انواع ارزهای دیجیتال… در بازرگانی ایجاب به هر صورتی که می خواهید می توانید هزینه کالاهای خریداری شده خود از کشور چین را بپردازید و آن را در ایران تحویل بگیرید. تبدیل واحدهای پولی برای راحتی شما در این مجموعه انجام می شود و شما را از درگیر شدن با صرافی و مراجع تبدیل واحدهای پولی خلاص می کنند.

اگر میزان هزینه کالای شما نیز از میزان عرف بالاتر بود، بهترین روش های پرداخت بانکی توسط متخصصان مالی بازرگانی ایجاب مشاوره داده می شود و خیال شما را از بابت انتقال هزینه کالا راحت می کنند. مجموعه بازرگانی ایجاب در ارتباطات گسترده با صرافی ها در داخل و خارج از کشور، می تواند به راحتی امر انتقال و پرداخت وجه را برای شما آسان کند.

بسته به مشخصات کالایی که می خواهید خریداری کنید شامل حجم، وزن، تعداد، روش حمل و نقل و زمان مدنظر شما برای دریافت کالا، محاسبه قیمت کالا می تواند متفاوت باشد. در نهایت نیز تعرفه کالا در گمرک اضافه می شود که در مجموع فاکتور نهایی هزینه را رقم می زنند. هزینه تمام شده نهایی شما شامل هزینه کالای درخواستی در مبدا که عمدتا به یوان هست + هزینه حمل و نقل و کارمزد و تعرفه ترخیص کالا از گمرک. در صورت نیاز می توانید درخواست خود را در بازرگانی ایجاب ثبت کنید تا هزینه نهایی برای شما تخمین زده شود. ضمنا مجوز ثبت سفارش کالا نیز برای شما دریافت می شود.

نحوه دریافت کالای خریداری شده از چین در ایران

اگر شما خودتان مایل به انتخاب روش ارسال باشید، می توانید از بین روش های حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی یکی را انتخاب کنید. اگر می خواهید این کار را به ما بسپارید، ما بهترین روش را برای شما انتخاب می کنیم. واقعیت این است که بسته به کالای خریداری شده و زمان موردنیاز برای رسیدن به ایران، روش انتخابی متفاوت است. ضمن اینکه روش های سریع تر، هزینه بالاتری دارند و این مورد با شما مشورت می شود تا بهترین روش با کمترین هزینه و سریع ترین زمان برای شما انتخاب شود.

اگر به طور خلاصه بخواهیم به روش های متداول تحویل کالا در ایران اشاره کنیم، باید به استحضار شما برسانیم که اگر روش حمل و نقل هوایی را انتخاب نمایید، می توانید کالای خود را در فرودگاه امام خمینی و چند فرودگاه دیگر در شهرهای صنعتی دریافت کنید. اگر حمل و نقل دریایی را انتخاب کنید، گمرک بندرعباس و سایر گمرک هایی که نزدیک محل موردنظر شما هستند پذیرای کالای شما هستند و در صورت انتخاب سایر روش های حمل و نقل، متناسب با کالا مجرای ورودی مناسب به کشور به شما معرفی خواهد شد.

بدعت دریافت کالا به صورت درب به درب نیز در بازرگانی ایجاب ایجاد شد و شما می توانید همه مراحل خرید کالای خود از کشور چین و دریافت در ایران را تنها به صورت تلفنی پیش برده و کالای خود را به راحتی درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید. همه این موارد به کالای خریداری شده شما بستگی دارد؛ یک کالا نیاز به پیگیری گسترده و ترخیص اختصاصی در گمرک دارد و یک کالا درب منزل شما ارسال می شود.

نکات مهم هنگام خرید کالا از کشور چین

عوامل زیادی وجود دارد که بر نحوه خرید اشخاص و شرکت ها از چین تأثیر می گذارد. همه این عوامل به ساختار، فرآیندها، رابط های قابل اعتماد و توجه به جزئیات مربوط می شوند:

رابط مورد اعتماد در خرید غیر مستقیم

توانایی برقراری ارتباط با کارشناسان و مدیران صنایع در چین، ارتباط با کارخانه و نظارت بر آن ضروری است. اگر زبان چینی بلد نیستید به سختی می توانید با چینی ها ارتباط بگیرید. درست است که چینی ها زبان انگلیسی نیز بلد هستند و برای تجارت از این زبان نیز استفاده می کنند اما اگر با زبان چینی با آنها صحبت کنید در نظر آنها ارزش بیشتری پیدا می کنید و احتمالا دور و کلک نیز کاهش می یابد. برای این امر می توانید از مترجم زبان چینی استفاده کنید.

مهارت های منبع یابی

قیمت گذاری: توانایی مذاکره در مورد قیمت در ایجاد یک فرآیند منبع یابی پایدار و تکرار پذیر بسیار مهم است. این امر به معنای تضمین بهترین هزینه اولیه برای هر واحد محصول و تعیین هزینه نهایی در حمل کالا از چین و انبارداری است.

مستندات مناسب: فرآیندهای ثبت سفارش باید اطمینان حاصل کند که شرایط خرید و شرایط پرداخت واضح و قابل درک است و نیازهای محصول و کیفیت تا حد امکان با جزئیات مستند شده است. برای انجام این کار، خریداران باید فاکتور خرید یا قرارداد امضا شده توسط سازنده و خریدار داشته باشند.

کیفیت: برنامه تضمین کیفیت با سیستم‌ها، رویه‌ها و پرسنل مشخص معین می گردد. برای اطمینان از مطابقت محصول، سفارش خرید باید دارای موارد زیر نیز باشد:

  • برگه مشخصات محصول (PSS) که تمام جزئیات محصول را فهرست می کند، شامل مواد، رنگ، اجزا و غیره.
  • برگه مشخصات بازرسی کالا (ISS) که جزئیات نحوه عملکرد محصول، نحوه انجام تست‌های کیفیت و واکنش محصول به تست را نشان می‌دهد.
  • حداقل مقدار بازرسی کیفیت که توسط ISS مشخص شده است.

تحویل: همه محصولات باید هر بار در زمان مقرر به دست خریدار برسد و اگر در این زمان تاخیر صورت پذیرد، ممکن است کالا فاسد شود یا دیگر برای خریدار کارایی نداشته باشد.

قابلیت اطمینان و پیش بینی: جدول زمانی و روشی معتبر برای تحویل محصول مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که تامین کننده به آن پایبند است.

سرعت در بازار: گاهی اوقات سرعت ضروری است؛ مطمئن شوید که می توان انتظارات را برآورده کرد. هرچه فرصت زمانی کوتاه‌تر باشد، چالش خرید بیشتر است: خریداران به افراد برتر و منابع بیشتری برای ارائه محصولات در یک جدول زمانی فشرده نیاز خواهند داشت.

خطرات بالقوه جهت خرید کالا از چین و عرضه در بازار ایران

خطرات بالقوه جهت خرید کالا از چین

با توجه به تجارت رو به رشد و پیشرفت میان کشورهای مختلف، واردات از چین به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای جهانی، برای ایرانیان اهمیت خاصی پیدا کرده است اما خرید کالا از چین به این راحتی ها نیست و سر راه شما موانع زیادی وجود دارد که باید از آنها آگاه و مراقب این خطرات باشید:

کیفیت پایین محصولات: یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است در واردات از چین بوجود آید، کیفیت پایین محصولات است. برخی تولیدکنندگان چینی به دلیل کاهش هزینه‌های تولید، از مواد ارزان و ناکیفیت استفاده می‌کنند که ممکن است موجب کاهش کیفیت کالاهای وارداتی شود و این موضوع می تواند تجارت شما را تحت الشعاع خود قرار دهد.

مشکلات زبانی و فرهنگی: اختلافات زبانی و فرهنگی می‌تواند ارتباط و مذاکره با تامین‌کنندگان چینی را دشوار سازد. این موضوع می‌تواند منجر به سوءتفاهم، اشتباه در مشخصات محصول و حتی تأخیر در تحویل کالا شود. چینی ها اگر بدانند شما چینی بلد نیستید و یا چینی را به درستی صحبت نکنید، احتمال بیشتری دارد تا قوه زرنگی خود را فعال تر کنند! مترجم زبان چینی در اینجا برای شما اثربخش است.

تقلب و کلاهبرداری: مانند هر بازاری که در آن مبادلات مالی انجام می‌شود، خطر تقلب و کلاهبرداری در خرید و واردات کالا از چین نیز وجود دارد. برخی از فروشندگان غیرمعتبر ممکن است به جای ارسال کالاهای سفارشی، کالاهای تقلبی ارسال می کنند یا حتی هیچ کالایی ارسال نکنند. در این صورت سرمایه شما به باد می رود و این اصلا برای شما خوشایند نیست.

قوانین و مقررات گمرکی: قوانین گمرکی و مقررات واردات در هر کشور متفاوت است و ممکن است کالاهایی که از چین وارد می‌کنید با مشکلات گمرکی مواجه شوند. این مسأله می‌تواند منجر به تأخیر در تحویل کالا، جریمه‌های مالی و حتی ممنوعیت واردات برخی محصولات شود. گمرک ایران نیز مجرای سخت گیری جهت ورود کالاها به داخل ایران است و شما باید به قوانین گمرکی احاطه کاملی داشته باشید.

حمل و نقل: هزینه‌های حمل و نقل، زمان تحویل و امکان خرابی کالا در طول حمل ونقل از جمله مواردی است که باید در نظر گرفته شود. همچنین، انتخاب شرکت‌های حمل‌و‌نقل نامعتبر می‌تواند منجر به تأخیر در تحویل کالا یا حتی از دست رفتن بسته‌ها شود. انتخاب روش های حمل نظیر حمل هوایی از چین، حمل دریایی و حمل زمینی مطابق با کالای شما انتخاب می شود.

پشتیبانی پس از فروش: یکی دیگر از خطرات واردات از چین، فقدان پشتیبانی مناسب پس از فروش است. این موضوع می‌تواند در مواقعی که نیاز به تعمیرات گارانتی یا استفاده از خدمات پشتیبانی دارید، مشکل‌ساز شود.

تضمین کیفیت و عدم وجود استانداردهای بین‌المللی: عدم رعایت استانداردهای بین‌المللی و نبود تضمین کیفیت محصولات چینی می‌تواند خطراتی را برای واردکنندگان به همراه داشته باشد.

جمع بندی

بازرگانی ایجاب به عنوان مرکز تجاری ایران و چین امکان خرید مستقیم از چین بدون واسطه و با کمترین هزینه را برای شما به ارمغان آورده است و به واسطه اعتماد شما بهترین شرکت بازرگانی خرید از چین لقب گرفته است. تمامی مراحل خرید کالای شما صفر تا صد توسط این مجموعه پیگیری می شود و محصول در سریع ترین زمان ممکن و با ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی به محل موردنظر شما در ایران و سایر نقاط جهان ارسال می شود.

سوالات متداول

خرید از چین و تحویل کالا در ایران چقدر طول می کشد؟

ارسال کالا از چین به ایران بستگی به روش حمل و نقل انتخابی بستگی دارد. سریع ترین روش حمل و نقل، هوایی است که در ان سرعت ارسال کالا بسیار بالاست و پس از آن، سریع ترین روش حمل و نقل دریایی است. بسته به حجم میزان بار، زمان تحویل کالا برای شما محاسبه می شود اما مطمئن باشید که کمترین زمان ممکن را در بازرگانی ایجاب تجربه خواهید کرد.

چه کالاهایی را می توان از چین خرید؟

هیچ محدودیتی برای خرید کالا از چین به جز موارد ممنوعیت واردات کالا اعلامی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران و سامانه گمرک وجود ندارد.

بهترین روش خرید از چین کدام روش است؟

پاسخ به این سوال به نوع کالای موردنظر شما، خرد با عمده بودن خرید، سهل الوصول بودن سورسینگ و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. متخصصان بازرگانی ایجاب با کسب اطلاعات لازم از شما، بهترین روش را به شما معرفی می کنند.