فراخوان اعزام هیئت تجاری به ششمین نمایشگاه واردات چین در شانگهای

فراخوان شرکت در نمایشگاه واردات چین

نمایشگاه واردات چین، یکی از بزرگترین فرصت های حضور در بازار تجاری کشور چین برای صنعت گران و تجار سایر کشورهای جهان است که ششمین دوره آن قرار است در آبان ۱۴۰۲ در شهر شانگهای برگزار شود. مرکز توسعه تجارت ایران در چین با همکاری شرکت توسعه بین الملل ایجاب، سفر هیئت تجاری ایران به این نمایشگاه را راهبری می کند و متولی پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه است. اگر تجارت خود را با کشور چین انجام می دهید و یا احساس نیاز به حضور در بزرگترین نمایشگاه اصلی ترین شریک تجاری ایران را برای کسب و کار خود حس می کنید، تا پایان همراه بازرگانی ایجاب باشید و فرم حضور در هیئت تجاری ایران در این نمایشگاه را پر نمایید.

یکی از ابتکارات جدید کشور جین در حوزه نمایشگاه‌های بین‌المللی، نمایشگاه بین‌المللی واردات چین یا China International Import Expo است که از سال ۲۰۱۸ به صورت سالانه در فصل پاییز با میزبانی وزارت بازرگانی جمهوری خلق چین و شهرداری شانگهای برگزار می‌شود. دولت چین هدف اصلی خود را بدین صورت اعلام کرده است که از طریق برگزاری این نمایشگاه، تجارت آزاد و اقتصاد جهانی را حمایت کرده و درهای بازار چین را به روی دنیا بگشاید. برگزاری این نمایشگاه با مشارکت سازمان تجارت جهانی، کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد صورت می‌گیرد. چین علاوه بر اینکه یکی از صادر کنندگان برتر در جهان است، به دلیل جمعیت بالای این کشور و همچنین نیاز به مواد اولیه و محصولات نهایی برای صنایع، نیاز به واردات از سایر کشورها نیز دارد. حجم مراودات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۲۰ به دو برابر افزایش یافته و همین موضوع، اهمیت حضور در بازار تجاری چین را برای ایرانیان روشن می کند.

نمایشگاه CIIE

در سال‌های گذشته، جمهوری اسلامی ایران نیز در نمایشگاه CIIE حضور قابل توجهی داشته است، به ویژه در بخش غرفه‌های شرکتی. در دومین دوره این نمایشگاه در سال ۲۰۱۹ نیز، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت ایران در بخش ملی حضور داشته است. به نظر می‌رسد حضور شرکت‌های ایرانی و نمایش قابلیت‌های کشور در بخش پاویون ملی، می‌تواند تأثیرات مهمی در به نمایش گذاشتن توانمندی‌های ایران نزد بازار داخلی چین و سایر کشورها داشته باشد. این حضور، فرصتی مناسب برای نمایش توانمندی‌های ایران در حوزه‌های مختلف به کسب‌وکارهای چینی و سایر کشورها می‌باشد. همچنین، این فرصت به شرکت‌های ایرانی که می‌خواهند در بازار چین حضور پیدا کنند، امکان پیشنهاد محصولات و خدمات خود به کسب‌وکارهای چینی را می‌دهد. این حضور همچنین می‌تواند به زبان‌آموزی و بهبود روابط تجاری بین ایران و چین کمک کند و در نهایت تأثیرات مثبتی روی اقتصاد دو کشور داشته باشد.

خدمات سفر جهت حضور در ششمین نمایشگاه واردات چین در شانگهای

ششمین نمایشگاه واردات چین در شانگهای

بازرگانی ایجاب جهت راحتی حضور شما در این نمایشگاه، خدماتی تحت عنوان خدمات سفر را برای شما به ارمغان آورده است که شامل موارد زیر می باشد:

 • ویزای چین
 • بلیط و جایگاه CIP و بیمه مسافرتی
 • ترانسفر فرودگاهی و شهری
 • هتل ۴ و ۵ ستاره
 • بازدید از نمایشگاه
 • برگزاری جلسات B2B به همراه مترجم چینی و انگلیسی زبان
 • شرکت در سمینار حقوقی با وکیل برجسته چینی
 • مشاوره حقوقی و‌ امکان ثبت شرکت در چین
 • شرکت در سمینار پولی و‌ بانکی با امکان تاسیس حساب بانکی در چین
 • بازدید از کارخانه ها
 • گشت شهری به همراه لیدر چینی زبان
 • ضیافت شام با حضور رایزن بازرگانی و سرکنسول ایران در چین

بازرگانی ایجاب با رایزنی با سفارتخانه چین در ایران، ویزای شما را در سریع ترین زمان ممکن دریافت می نمایید. بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی با ترانسفر فرودگاهی و شهری در خدمت شماست تا بدون دردسر از محل اقامت خود در ایران به محل اقامت خود در کشور چین وارد شوید. اقامت در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، راحتی بالایی را برای شما به ارمغان می آورد تا در زمان بازدید از نمایشگاه، به چیزی جز تجارت خود فکر نکنید. همچنین شما می‌توانید با حضور در جلسات B2B با طرف های چینی خود، تجارت خود را گسترش دهید چرا که چینی ها در نمایشگاه واردات اقدام به بستن قرارداد می کنند و صرفا نگاه نمایشگاهی به این رویداد ندارند. با شرکت در سمینار حقوقی با وکیل برجسته چینی، مشاوره حقوقی و امکان ثبت شرکت در چین، شرکت در سمینار پولی و بانکی با امکان تاسیس حساب بانکی در چین و بازدید از کارخانه‌ها، به بسیاری از دغدغه های خود پیرامون تجارت با چین پاسخ خواهید داد.

با گشت شهری به همراه لیدر چینی زبان، شما می‌توانید با فرهنگ و زبان چینی آشنا شوید و از ضیافت شام با حضور رایزن بازرگانی و سرکنسول ایران در چین بهره‌مند شوید. این برنامه به شما فرصتی مناسب برای شناسایی فرصت‌های تجاری در چین و ارتباط برقراری با طرف های چینی و سایر شرکت‌های حاضر در نمایشگاه را می‌دهد. حجم سرمایه در گردش تخمین زده شده برای این نمایشگاه حدود ۳۵۰ میلیارد دلار است و بهره مندی از بخش کوچکی از آن نیز می تواند کسب و کار شما را دگرگون کند.

حوزه های ششمین نمایشگاه واردات چین

حوزه های ششمین نمایشگاه واردات چین

نمایشگاه واردات چین در شانگهای پیرامون حوزه های زیر طبقه بندی می شود:

 • حوزه تجارت خدمات: لجستیک تجاری، خدمات مشاوره، خدمات مالی، گردشگری فرهنگی و خدمات جامع
 • حوزه خودرو: خودرو هوشمند
 • حوزه تجهیزات فنی: حوزه های کم کربن و فناوری حفاظت از محیط زیست، حوزه اتوماسیون صنعتی، حوزه IC، حوزه هوش مصنوعی
 • حوزه تجهیزات پزشکی و مراقبت های بهداشتی: حوزه توان بخشی و بازنشستگی، حوزه بهداشت عمومی و پیشگیری از همه گیری
 • حوزه کالاهای مصرفی: حوزه کالاهای زیبایی و آرایشی، حوزه لوازم خانگی هوشمند و مبلمان، حوزه کالاها و رویدادهای ورزشی، حوزه پوشاک و لوازم جانبی مد
 • حوزه مواد غذایی و محصولات کشاورزی: حوزه محصولات لبنی، حوزه محصولات کشاورزی، حوزه محصولات صنعت بذر زراعی

حوزه خودرو، ۳۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی را در اختیار دارد و ۱۵ شرکت برتر خودروسازی براساس ارزش برند جهانی در این فضا حضور دارند. فرصت خوبی برای تامین کنندگان و یا تولید کنندگان خودرو و قطعات آن است تا ارتباطات خود را با برترین برندهای تولید خودرو در جهان برقرار کنند.

نمایشگاه واردات چین

حوزه خدمات تجارت نیز ۳۰ هزار متر مربع فضا دارد و سه شرکت بزرگ اکسپرس جهانی شامل DHL، FedEx و ups حضور دارند. همچنین چهار شرکت بزرگ حسابداری در جهان شامل Deloitte، Ey، KPMG و pwc نیز در این بخش حضور دارند. محورهای این بخش شامل لجستیک تجاری، خدمات مشاوره، خدمات مالی، گردشگری فرهنگی و خدمات جامع است.

در حوزه پزشکی، ۱۵ غول برتر داروسازی در جهان نظیر فایزر، تاکدا؛ بایر و آسترازنکا حضور دارند و در کنار آنها نیز ده شرکت برتر تجهیزات پزشکی جهان نظیر فیلیپس، جنرال الکتریک، سیمنز و سایر شرکت ها حضور دارند. حوزه پزشکی ۷۰ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است و برای شرکت های پزشکی و دارویی ایرانی فرصتی تکرار نشدنی به جهت ارتباط با کمپانی های پزشکی برتر جهان و انعقاد قراردادهای نمایندگی و همکاری را به ارمغان آورده است.

حوزه تجهیزات فنی فضایی برابر با ۷۰ هزار متر مربع در اختیار دارد و ده شرکت برتر برق صنعتی جهان شامل توشیبا، امران، امرسون، اشنایدر الکتریک، جنرال الکتریک و سایر شرکت ها در آن حضور دارند. سه غول بزرگ فنی جهان نیز شامل RioTinto، BHP و VALE نیز حضور به عمل آورده و آخرین محصولات مطابق با تکنولوژی های روز دنیا را به معرض نمایش و فروش قرار می دهند.

در حوزه کالاهای مصرفی، سه غول مد و فشن شامل KERING، LVMH و RICHEMONT در این نمایشگاه حضور دارند. سه خانه بزرگ مد جهان شامل CHRISTIE’S، Sotheby’s و PHILLIPS به ارائه محصولات خود می پردازند و ده غول لوازم آرایشی در جهان شامل اورئال، بیوترم، لنکام و کلینیک نیز محصولات خود را به معرض نمایش قرار می دهند. با توجه به مصرف بالای لوازم آرایشی در ایران، خرید این محصولات با قیمت های آف خورده ویژه نمایشگاه فرصت خوبی جهت واردات چنین کالاهایی به ایران است. همچنین در این حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی روزانه، کالاهای ورزشی و لوازم خانگی هوشمند عرضه می شود.

نمایشگاه واردات چین

اگر در حوزه مواد غذایی و محصولات کشاورزی فعالیت می کنید، از حضور تاجران عمده غلات جهان شامل LDC، ADM، BUNGE و Cargill خوشحال خواهید شد. سه شرکت بزرگ تولید بذر در جهان نظیر بایر نیز در این بخش حضور دارند و غرفه خود را به جهت ارائه محصولات به بازار چین و سایر نقاط جهان اداره می کنند. تنقلات، میوه و سبزیجات و محصولات کشاورزی، محصولات لبنی، مواد غذایی عمومی، محصولات پروتئینی و شیلات و همچنین نوشیدنی ها در این بخش قرار می گیرند.

تاکنون اطلاعات فنی اولیه بیش از ۲۰۰۰ محصول منتشر شده و تخمین ۸۰ میلیون بازدیدکننده آنلاین و آفلاین با استفاده از داده های نمایشگاه پیشین داده شده است. ۱۰ هزار خریدار در قالب ۹۵ رویداد سرمایه گذاری در این نمایشگاه حضور داشته و بیش از ۵ هزار درخواست در زمینه تجارت در نمایشگاه پیشین ثبت شده است. اطلاعات غرفه دار و نمایشگاه برای خریداران به نمایش در می آید و آنها در همان محل نمایشگاه می توانند در صورت ایجاد ارتباط و تعامل، قرارداد همکاری خود را ثبت نمایند.

فرم ثبت نام جهت حضور در هیئت تجاری ایران

اگر تمایل به حضور در هیئت تجاری ایران را دارید، لطفا فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان بازرگانی ایجاب در کمترین ترین زمان ممکن باشید.

  تمایل به حضور در نمایشگاه به عنوان:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  You need to agree with the terms to proceed