همه چیز درباره نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای

نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای

ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین از ۵ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ مصادف با آبان ۱۴۰۲ در مرکز همایش ها و نمایشگاه ملی شهر شانگهای برگزار می شود. میزبان این رویداد وزارت بازرگانی چین و دولت مردمی شهرداری شانگهای بوده و سازمان تجارت جهانی، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد و همچنین سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، آنها را در برگزاری این رویداد همراهی می کنند. نمایشگاه واردات چین توسط دفتر نمایشگاه بین المللی واردات چین برگزار شده و در محل نمایشگاه ملی شهر شانگهای میزبانی می شود. در سال ۲۰۱۷ بود که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در مجمع کمربند راه – جاده برای توسعه همکاری های بین المللی اعلام کرد که چین نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) را از سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد کرد و در واقع نمایشگاه امسال دومین دوره نمایشگاه در فرمت فعلی است. همراه بازرگانی ایجاب باشید.

 • نمایش توانمندی بنگاه ها در قالب نمایشگر های اختصاصی چهار بعدی
 • ارتباط هوشمند به صورت همزمان با بازدید کنندگان
 • انتقال کاتالوگ های مجازی در قالب QR Code
 • اتاق هوشمند جلسات برای مذاکرات B2B
 • عقد قراردادها به صورت هوشمند (Smart Contract)
 • پرده برداری از پروژه ملی متاورس راه ابریشم
 • نمایش توانمندی بنگاه های اقتصادی در سالن نمایش متاورس
 • جذب سرمایه گذاران چینی در بستر اطلاع رسانی هوشمند در فضای وی چت

این بار با بهره گیری از هوش مصنوعی در سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری مرکز توسعه تجارت ایران در چین شاهد سبقت از پیشگامان تکنولوژی و صنعت خواهیم بود.

نمایشگاه واردات چین در شانگهای

برگزاری این نمایشگاه اقدام مهمی برای دولت چین است تا درهای خود را برای حمایت قاطع از آزادسازی تجارت و جهانی شدن اقتصاد و باز کردن فعالانه بازار چین به روی جهان باز نگه دارد. دولت چین صمیمانه از مقامات دولتی، جوامع تجاری، غرفه داران و خریداران حرفه ای در سراسر جهان برای شرکت در CIIE و کشف بازار چین استقبال می کند و قصد دارد تا با همه کشورها، مناطق و سازمان‌های بین‌المللی همکاری و CIIE را به یک نمایشگاه در حد و اندازه های جهانی تبدیل کند. همچنین کانال‌های جدیدی را برای کشورها و مناطق دیگر جهت انجام تجارت، تقویت همکاری‌ها و ارتقای رفاه مشترک در زمینه اقتصاد و تجارت جهانی فراهم کند.

درباره نمایشگاه واردات چین در شانگهای

نمایشگاه واردات چین

CIIE یک نمایشگاه ملی واردات و صادرات کاملا جدید در کشور چین است. این نام مخفف نمایشگاه بین المللی واردات چین است که هر سال یک بار برگزار می شود. این نمایشگاه در مجموع شش روز در ماه نوامبر در شانگهای برگزار می شود و صنعت تجارت گسترده تر را در بر می گیرد. دفتر نمایشگاه بین‌المللی واردات چین و مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های ملی شانگهای، به‌عنوان برگزار کنندگان فعالیت می‌کنند و دومی نیز میزبان این رویداد است. هدف از این نمایشگاه ترویج تجارت بین المللی و تشویق قراردادهای خرید بین تامین کنندگان و خریداران است.

 • CIIE یک رویداد ضروری برای شرکت های ایرانی است که علاقه مند به انجام تجارت در چین هستند.
 • CIIE یک کانال دو طرفه برای شرکت های جهانی جهت ورود به بازار چین و برای شرکت های دولتی چینی جهت ورود به فضای بین المللی است.
 • انتظار می رود بیش از ۱۵۰.۰۰۰ خریدار و شرکت کننده حرفه ای چینی در این نمایشگاه حضور داشته باشند.
 • آمار رسمی نشان می دهد که آخرین CIIE با ارزش معاملات مورد نظر بیش از ۷۰.۲ میلیارد دلار منعقد شده است.

CIIE به چین اجازه می دهد تا از تولید کنندگان و برندهای خارجی استقبال کند؛ بنابراین با ظرفیت بیشتری به بازار آزاد جهانی می پیوندد. این نمایشگاه به شرکت‌ها، فرصت ورود جریان‌های درآمد قابل توجهی را در یک بازار تازه ارائه می‌کند. خود فضای نمایشگاه بر اساس صنعت تقسیم بندی می شود؛ تجارت، فناوری پزشکی، محصولات غذایی، لوازم خانگی، خودرو و مد. نمایشگاه واردات چین یک نمایشگاه تجاری است که صدها هزار بازدیدکننده را به خود جذب می کند. نمایشگاه و مرکز همایش ملی در شانگهای چین میزبان ۲۰۲۳ CIIE خواهد بود. این نمایشگاه در ۱۴ تا ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود و برای اطمینان از ایمنی شرکت کنندگان، به روزترین اقدامات ایمنی جهت مقابله با ویروس کرونا اجرا خواهد شد. شرکت در نمایشگاه برای کسب و کارها و شرکت‌های جهانی که می‌خواهند بازار چین را کاوش کنند و روابط تجاری خود را با این کشور پرجمعیت و پرقدرت اقتصادی توسعه دهند، یک فرصت بی نظیر است.

اهداف و تمرکز نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی واردات چین با هدف ترویج تجارت آزاد و گسترش بازار برگزار می‌شود. این رویداد به عنوان یک پلتفرم تبادل کالا و خدمات بین کشورها عمل می‌کند و از طرفی به تجار و سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا بازارهای جدید را کاوش کرده و از طرف دیگر به شرکت‌های چینی امکان توسعه روابط تجاری‌شان را فراهم می‌آورد.

مشارکت کشورها و شرکت‌ها

در این نمایشگاه بزرگ، شرکت‌های بزرگ و کوچک از سراسر جهان به شانگهای می‌آیند تا محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند و از فرصت‌های تجاری پیش رو بهره‌برداری کنند. این رویداد با حضور بیش از ۱۸۰ کشور و منطقه اقتصادی از سراسر جهان، یکی از مهمترین رویدادهای تجاری به شمار می‌آید.

بخش‌های مختلف نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی واردات چین به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • بخش کالاها: این بخش شامل انواع کالاهای مصرفی، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، مواد غذایی، محصولات سلامت و زیبایی و غیره است.
 • بخش خدمات: در این بخش، شرکت‌ها خدمات مالی، حمل و نقل، تجارت الکترونیک، تکنولوژی اطلاعات، مشاوره و غیره را ارائه می‌دهند.
 • بخش تکنولوژی و نوآوری: این بخش به نمایش و بررسی آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی و نوآوری‌های صنعتی اختصاص دارد.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار

نمایشگاه بین‌المللی واردات چین فرصت‌های فراوانی را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فراهم می‌کند. از طریق شرکت در این رویداد، آن‌ها می‌توانند بازارهای جدیدی را کشف کرده و با شرکت‌های بومی و بین‌المللی همکاری کنند. همچنین این رویداد به آن‌ها امکان می‌دهد تا از طریق تبادل اطلاعات و تجربیات، دانش و تکنولوژی خود را به‌روز کنند.

تأثیرات اقتصادی و سیاسی

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی واردات چین نشان‌دهنده تعهد چین به تجارت آزاد و گسترش بازار است. این رویداد بر پایه اصول جهانی و پیوندهای اقتصادی بین کشورها برگزار می‌شود و به تعمیق روابط سیاسی و اقتصادی بین کشورهای شرکت‌کننده کمک می‌کند.

مزایای شرکت در نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای

شرکت در نمایشگاه بین المللی واردات چین

CIIE در حیات ۵ ساله خود ثابت کرده است که مهمترین نمایشگاه چینی برای شرکت های ایرانی در زمینه صنعت تولید و خدمات است. پیشتر حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه محدود بود اما با ایده ارائه شده توسط مرکز توسعه تجارت ایران در چین، حضور نامحدود شرکت های ایرانی در بستر متاورس و مانیتورهای نمایشگاه امکان پذیر خواهد بود که هم هزینه حضور در نمایشگاه بسیار کاهش یافته و هم فرصت حضور توسط شرکت های ایران از دست نمی رود. مزایای شرکت در نمایشگاه واردات چین عبارتند از:

بازار بزرگ چین با نیاز روزافزون به واردات

چین با بیشترین جمعیت جهان، دومین اقتصاد بزرگ و همچنین دومین واردکننده و مصرف کننده محصولات و کالاها در جهان است. اکنون چین وارد مرحله توسعه جدیدی شده است و در آن مصرف مدام در حال افزایش است که نشان دهنده پتانسیل عظیمی برای رشد مصرف و واردات است. در پنج سال آینده، چین انتظار دارد محصولات و خدماتی به ارزش بیش از ۱۰ تریلیون دلار وارد کند که فرصتی تاریخی برای شرکت‌های سراسر جهان جهت ورود به بازار بزرگ چین فراهم می‌کند.

مکانی ایده آل برای تجارت

شانگهای واقع در منطقه اقتصادی دلتای رودخانه یانگ تسه، از مزیت موقعیت مکانی مطلوب، صنایع خدماتی توسعه یافته و توانایی تخصیص منابع جهانی برخوردار است. ظرفیت کانتینری بندر شانگهای برای هفت سال متوالی، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. ظرفیت مسافر فرودگاه بیش از ۱۰۰ میلیون نفر است و شبکه مسیری از ۲۸۲ شهر در سراسر جهان را پوشش می دهد.

نمایشگاهی بزرگ با فعالیت های حمایتی متنوع و هدفمند

انتظار می رود شرکت های بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین شرکت کنند. فعالیت های حمایتی مانند جلسات همسان سازی عرضه و تقاضا، سمینارها و انتشار محصولات در طول نمایشگاه برگزار خواهد شد.

اقدامات تضمین کننده خدمات همه جانبه

نمایشگاه واردات شانگهای مشارکت در ترخیص کالا از گمرک و بازرسی کالا را تسهیل می‌کند، خدمات تراکنش یک مرحله‌ای را به صورت آنلاین و آفلاین ارائه می‌کند و خدمات حمایت از حقوق مالکیت معنوی را برای حفاظت از حقوق و منافع بازرگانان تقویت می‌کند.

ارتباط با خریداران از تمامی کشورهای حاضر

نمایشگاه بین المللی شانگهای چین از شرکت های چینی دعوت کرده است تا برای تجارت در این نمایشگاه حاضر شوند. بازرگانان کشورهای دیگر نیز به این نمایشگاه دعوت خواهند شد. تخمین زده می شود که ۱۵۰۰۰۰ خریدار حرفه ای داخلی و خارجی در اکسپو شرکت کنند.

حضور ایران در ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین

ثبت نام در نمایشگاه واردات چین

ایران در نمایشگاه بین المللی واردات چین حضور دارد و دو پاویون در این نمایشگاه به کشور ایران اختصاص داده شده است. مرکز توسعه تجارت ایران در چین در کنار شرکت توسعه تجارت بین الملل ایجاب، متولی پاویون ملی ایران در این نمایشگاه هستند. شرکت های ایرانی می توانند به صورت مجازی در بستر متاورس در این نمایشگاه شرکت کنند. پاویون ملی ایران دارای برند وال (Brand Wall) است که شما می توانید برند خود را در کنار برندهای مطرح ایرانی در این نمایشگاه به معرض نمایش در بیاورید. هر شرکت می تواند مانیتور اختصاصی خود را داشته باشد و یا تحت مانیتورهای اشتراکی، در ساعت هایی از روز محتوای دلخواه خود را در مانیتورها به نمایش در بیاورد. همچنین شرکت کنندگان می توانند در بستر وی چت، درخواست جلسه آنلاین با شرکت های ایرانی داشته و به صورت آنلاین با صنایع و شرکت های ایرانی در ارتباط باشند. حضور برای تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی بلامانع است. اطلاعات تکمیلی تر در همین پست به سمع و نظر شما خواهد رسید.

سوالات متداول

چه زمانی نمایشگاه بین المللی واردات چین برگزار می شود؟

CIIE | نمایشگاه بین المللی واردات چین از ۵ نوامبر ۲۰۲۳ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ یعنی ۱۴ تا ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود. نمایشگاه بین المللی واردات چین یک نمایشگاه تجاری سالانه است که در شانگهای برگزار می شود. معمولا در ماه نوامبر.

محل برگزاری نمایشگاه بین المللی واردات چین کجاست؟

نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای چین، در مرکز همایش های بین المللی شانگهای (SICEC) در خیابان بینجیانگ ۲۷۲۷ برگزار می شود.

در نمایشگاه بین المللی واردات چین چه می گذرد؟

در نمایشگاه بین المللی واردات چین، غرفه داران ملی و بین المللی از ۱۰۰ کشور جهان حضور دارند و به دنبال ارتباطات تجاری هستند.

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فقط به صورت مجازی میشه تو این نمایشگاه شرکت کرد?

  پاسخ
  • مدیر وبسایت
   مرداد ۳۰, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۲

   سلام دوست ارجمند
   خیر امکان حضور به عنوان:
   هیئت تجاری
   پاویون ملی
   غرفه تجاری
   غرفه مجازی و مانیتوری
   در این نمایشگاه وجود دارد.

   پاسخ
 • باردرود هزینه واردات کالا به ایران و ترخیص آن چقد است ؟؟ نحوه سفارش به چه شکلی میباشد .

  پاسخ
  • سلام مخاطب ارجمند
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   تعرفه واردات و هزینه ترخیص کالا تا حد بسیار زیادی به نوع کالا و حجم واردات شما بستگی دارد
   کارشناسان ایجاب آماده مشاوره رایگان و ارائه توضیحات پیرامون این موضوع می باشند
   لطفا با ایجاب تماس حاصل نمایید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید