حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران با کمترین هزینه

حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران

اولین روش حمل و نقل مرسوم از گذشته تا به امروز روش حمل و نقل زمینی بوده است. گذشتگان قبل از اختراع وسایل حمل دریایی و هوایی از روش های حمل بار زمینی استفاده می کردند و برای آن ابتکارات جالبی از جمله راه ابریشم راه انداختند که در آن ایران مرکز ارتباط شرق و غرب جهان بود. رفته رفته با پیشرفت علم روش های حمل و نقل زمینی افزایش یافت و در تجارت میان ایران و چین نیز از روش حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران استفاده شد. شرکت های حمل و نقل زمینی بین المللی زیادی بدین منظور در هر دو کشور تاسیس شد.

پس از آنکه استفاده از روش های حمل و نقل زمینی افزایش یافت قوانینی همچون مسئولیت مدنی حمل و نقل زمینی و بیمه حمل و نقل زمینی هم وضع شد. شما هرگاه که بخواهید میتوانید استعلام قیمت حمل و نقل زمینی بگیرید و به شرکت های حمل و نقل زمینی بار مراجعه نمایید. اگر بار شما در کشور چین است و یا می خواهید به این کشور بار ارسال کنید، مرکز تجاری ایران و چین با نام بازرگانی ایجاب در خدمت شماست. در این مقاله قصد داریم که صفر تا صد حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران را برای شما شرح دهیم پس تا پایان همراه بازرگانی ایجاب باشید.

انواع حمل و نقل زمینی بار از چین

اگر بخواهیم برای حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران یا هر کشور دیگری یک تقسیم بندی را در نظر بگیریم باید به موارد زیادی توجه کنیم اما به طور کلی حمل و نقل بار زمینی را می توانیم به دو صورت تقسیم بندی کنیم:

حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای در اصل حمل بار زمینی کالا هستند. این حمل و نقل توسط وسایل نقلیه ای همچون تریلی و انواع کامیون ها صورت می گیرد اما حمل و نقل جاده ای خود به دو روش داخلی و خارجی انجام می شود. روش داخلی حمل زمینی بار به صورت بین استانی انجام می شود ولی روش حمل بار خارجی مانند حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران است. ناگفته نماند که حمل و نقل جاده ای یکی از ارزان ترین حمل و نقل ها است.

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی توسط قطارهای حمل بار انجام می گیرند؛ البته این روش حمل و نقل زیاد مرسوم نیست؛ چون در همه ی مکان ها دسترسی به ریل قطار وجود ندارد.

حمل و نقل زمینی از چند طریق انجام می شود؟

حمل و نقل زمینی از چند طریق انجام می شود

روش حمل و نقل زمینی که یکی از روش های حمل کالا از چین است، به این صورت است که شما بار یا محموله خود را توسط تریلی ها و کامیون ها، بارگیری کرده و از طریق جاده های داخلی و خارجی به مقصد مورد نظر خود می برید. روش حمل بار ریلی هم به این صورت است که شما بار یا محموله مورد نظر خود را در مبدا در ایستگاه قطارهای باربری، بارگیری می کنید. سپس این بار را در مقصد تحویل می گیرید. البته باید گفت که روش جاده و حمل بار توسط کامیون ها و تریلی ها مرسوم تر و راحت تر است. زیرا برای حمل ریلی شما نمی توانید تا انبار خود بارها را به وسیله قطار باربری حمل کنید. از این رو نیاز به کامیون یا تریلی برای رساندن اجناس به انبار ذخیره اقلام خود دارید.

مزایا و معایب حمل و نقل زمینی از چین

هر کدام از روش های حمل بار زمینی به مانند حمل هوایی بار از چین و حمل دریایی بار از چین مزایا و معایبی دارند که به ذکر آن ها می پردازیم:

مزایا

 • ارائه خدمات حمل و نقل زمینی در تمام مناطق
 • حمل اجناس تا درب منزل یا انبار
 • مناسب برای فواصل کوتاه
 • انعطاف پذیر نسبت به روش های دیگر حمل بار
 • سرعت بالا در جابجایی
 • امکان بارگیری راحت وسایل نقلیه
 • صرفه جویی در هزینه های بسته بندی کالاها

معایب

 • امکان وجود حوادث جاده ای
 • نامناسب برای مسیر های طولانی مبدا تا مقصد
 • سرعت پایین نقل و انتقال کالاها
 • تاثیر فصول و شرایط آب و هوایی بر حمل و نقل

درست است که در این روش هم معایبی وجود دارد اما به دلیل اینکه یکی از روش های ارزان نسبت به روش های دیگر حمل و نقل است بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

حمل زمینی بار خرده و بار عمده از چین به ایران

حمل زمینی بار خرده و بار عمده از چین به ایران

چین به دلیل پیشرفت و همچنین وجود اجناس و اقلام مختلف یکی از قطب های صادرات دنیا از دیرباز بوده. افراد همواره حمل و نقل زمینی بار از چین به ایران را یکی از روش های مطمئن می دانند و اقدام به واردات بار خود به صورت خرده و عمده از چین را می نمایند. حمل بار زمینی از چین به ایران به دو روش انجام می شود. یکی به صورت خرده یا گورپاژ که توسط یک کانتینر یا یک کامیون حمل می شود اما بار عمده به صورت چند کانتینر یا چند کامیون انجام می شود. البته نکته مهمی که برای حمل بار به صورت عمده یا خرده باید در نظر بگیرید این است که بار خود را به یکی از شرکت های معتبر که سابقه کاری خوب دارد بسپارید.

هزینه حمل زمینی کالا از چین به ایران

هزینه حمل و نقل بار از چین به ایران به عوامل زیادی بستگی دارد اما مهم ترین عواملی که می توانند در هزینه بار دخیل باشند شامل موارد زیر می باشد.

 • حمل بار به صورت جاده ای یا به صورت ریلی
 • ماهیت بار (که از اقلام خطرناک باشد یا اجناس نرمال باشد یا اینکه اجناس فاسد شدنی باشد.)
 • وزن بار
 • حجم بار
 • نوع قراردادی که برای حمل بار نوشته اید
 • میزان بیمه ای که بار خود را کرده اید

تمامی موارد ذکر شده می تواند بر قیمت و هزینه تمام شده حمل بار تاثیر گذار باشد.

مراحل حمل بار زمینی از چین

مراحل حمل بار زمینی از چین

در ابتدا باید بارتان را در یکی از کامیون ها یا تریلی ها بارگیری کنید. بعد از بارگیری باید مراحل ترخیص بار از گمرک را انجام دهید و بارنامه مربوط را آماده نمایید. مرحله بعدی این است که در مقصد، بار را در گمرک تحویل بگیرید و مراحل ترخیص بار را مجدد انجام دهید تا بارهای شما به محل انبار انتقال پیدا کنند. گاها این روش در حمل و نقل دریایی از چین نیز استفاده می شود؛ بدین صورت که بخشی از مسیر به صورت دریایی و آبی و ادامه مسیر به صورت زمینی طی می شود.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی مواردی که مربوط به حمل زمینی کالا از چین بود را برایتان شرح دهیم. شما حتما به نکاتی که در این مقاله برای حمل و نقل زمینی بار گفته شد؛ توجه کنید. البته بسیار مهم است که شما چه شرکتی را برای حمل بار خود انتخاب می کنید. زیرا امنیت و سلامت بار شما بسیار مهم است. گروه تخصصی شرکت ایجاب یکی از گزینه هایی است که شما می توانید به راحتی و با خیال آسوده بار خود را به آن ها تحویل دهید و در مقصد بارتان را مثل روز اول تحویل بگیرید.

سوالات متداول

حداکثر وزن بسته بندی بار برای حمل زمینی به ایران چقدر است؟

در این روش محدودیتی وجود ندارد و در صورت تکمیل بودن مدارک شما جهت ورود و ترخیص کالا، براحتی می توانید هر میزان کالا را به صورت زمینی وارد کشور کنید.

حمل و نقل زمینی از چند طریق انجام می شود؟

در این نوع حمل و نقل عمدتا به دو صورت جاده ای و ریلی انجام می شود. بازرگانی ایجاب در مطلبی جداگانه به حمل و نقل ریلی نیز پرداخته است.

مزایای حمل زمینی از چین چیست؟

ارائه خدمات حمل و نقل زمینی در تمام مناطق، حمل اجناس تا درب منزل یا انبار، مناسب برای فواصل کوتاه، انعطاف پذیر نسب به روش های دیگر حمل بار، سرعت در جا به جایی، امکان راحت بارگیری وسایل نقلیه، صرفه جویی در هزینه های بسته بندی کالاها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید