حمل کالا از چین در کمترین زمان

حمل سریع و ارسال کالا از چین به ایران با مناسب ترین قیمت و ضمانت سلامت کالا

در موضوع حمل کالا از چین به ایران عواملی نظیر امنیت، تحویل سریع و قیمت رقابتی هزینه حمل، ذهن هر واردکننده ای را معطوف خود خواهد کرد. انتخاب بهترین گزینه حمل و نقل کاملا به نوع نیاز شما و شرایط روز بستگی دارد در عین حال ما توضیحات جامعی درباره انواع شیوه های حمل کالا از چین و فاکتور های مهم زمان تحویل بار و هزینه حمل و امنیت و سلامت کالا و نوع کالا را در هر روش حمل بار برای شما به طور کامل شرح می دهیم. شما عزیزان نیز می توانید از مشاوران متخصص در زمینه حمل و ترخیص کالا بازرگانی ایجاب برای حمل بار خود از چین کمک بگیرید

مقدمه حمل بار از چین به ایران؛ تولیدکنندگان چینی انواع مختلفی از کالاها را تولید و به جهان عرضه می‌کنند و در این راستا گوی رقابت را از کشورهای پیشرفته دنیا مثل آمریکا ربوده اند. حجم وسیعی از مواد اولیه تولید شده در جهان به دست کشور بزرگ چین انجام می شود زیرا به دلیل دسترسی وسیع به معادن و منابع طبیعی ارزشمند و همگام شدن با تکنولوژی های روز و پیشرفته، کشور چین توانسته به این توانمندی بزرگ دست پیدا بکند. صنایع و کسب‌وکارهای ایرانی، کالا و مواد متنوعی را از چین وارد یا به این کشور صادر می‌کنند. در‌واقع می‌توان گفت که خرید کالا از چین و به دنبال آن، ارسال بار از چین به ایران و واردات کالا از چین در میان تجار ایرانی بسیار متداول تر از کشورهای دیگر شده است.با ما همراه باشید تا تمامی روش های حمل کالا از چین را به تفصیل برای شما شرح دهیم.

حمل بار از چین

کدام شیوه حمل را می توانید برای حمل بار خود از چین به ایران انتخاب کنید؟

همانطور که میدانید تحریم ها تمامی موضوعات کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است.و قطعا روی شیوه های حمل کالا و به طور کلی واردات کالا از چین هم بی تاثیر نبوده بنابراین روش های متعددی وجود دارد که با توجه به شرایط روز مناسب ترین گزینه حمل بار برای واردکنندگان و تجار ایرانی بررسی و انتخاب می شود. شیوه های مختلف حمل و نقل از نظر ۱. زمان تحویل بار ۲. هزینه تحویل ۳. امنیت کالای شما بسیار متفاوت است. بنابراین به عنوان یک واردکننده کالا از چین باید با بررسی شرایط کسب و کار خود و کالای مورد نظرتان و میزان سود ناشی از واردات آن مرسوله، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در ادامه شما را با روش های مختلف حمل کالا از چین آشنا می کنیم.

انواع روش های حمل کالا از چین

حمل بار هوایی از چین

از مهم ترین مزیت های حمل بار هوایی از چین می توان به ۲ موضوع نسبتا مهم زمان کمتر و امنیت کالا اشاره کرد. در این روش نگران آسیب دیدگی و یا مفقودی کالا نباشید و در حال حاضر امن ترین راه برای ارسال کالا از چین به ایران میباشد. ولی محدودیت های خود را هم دارد مثلا شما نمی توانید هر کالایی را از این طریق وارد کنید و هزینه این روش از روش های دریایی و زمینی بیشتر است.

از اصلی ترین خدماتی که توسط گروه بازرگانی ایجاب به واردکنندگان و بازرگانان ایرانی ارائه میگردد، خدمات حمل بار هوایی از کشور چین و هنک کنگ و امارات متحده عربی به ایران می باشد،برای امکان ارائه خدمات حمل و نقل هوایی از مبدا چین به مقصد ایران و با توجه به محدودیت های موجود به واسطه تحریم های سیستم حمل و نقل،گروه ایجاب خدمات حمل و نقل هوایی خود را از طریق شبکه حمل و نقل در کشور های چین، هنگ کنک، ایران و امارت متحده عربی متناسب با کالای مورد نظر مشریان گرامی ارائه می نماید.خدمات حمل بار هوایی به ۳ روش کارگو و اکسپرس و خرده بار از کشورهای چین، هنگ کنگ، امارات متحده عربی، به مشتریان گرامی ارائه میگردد.مفتخریم که اعلام کنیم حمل بار هوایی از کشورهایی چین و هنگ کنگ توسط سرویس اختصاصی این شرکت با قیمتی مناسب به واردکنندگان کالا و تجار گرامی ارائه میگردد. در رابطه با بازه وزنی مرسولات، شما در سرویس حمل بار هوایی امکان ثبت بازه وزن ۱۰ کیلوگرم  تا ۱۵۰۰۰ کیلوگرم را دارید. ما میتوانیم با سریعترین زمان ممکن بین ۲ الی ۴ روز کاری از کشورهای مذکور به ایران برای مشتریان عزیز مراتب حمل بار را انجام دهیم.

حمل درب به درب door to door (چین – ایران)

همواره به دلیل اینکه کشور چین بزرگترین شرکای تجاری ایران به شمار میرود تجار ایرانی نگاه ویژه ای به خرید و واردات کالا از چین دارند تا جایی که ۹۰ درصد بازرگانان ایران سالهاست  کالاهای مورد نیاز خود را از تامین کننده یا تولید کننده های چینی تامین میکنند و حجم واردات کالا از چین به ایران در سالهای اخیر به بالاترین حد خود رسیده است، از این رو ما در گروه بازرگانی ایجاب جهت تسهیل امور واردات کالا از چین به صورت ایمن و مطمئن اقدام به راه اندازی سرویس های حمل درب به درب از چین به ایران به دو روش حمل هوایی و دریایی کرده ایم، از مهم ترین دغدغه های واردکنندگان کالا میتوان به فرایند ترخیص کالا از گمرک اشاره کرد. اکثرا تجار ایرانی تمایل دارند که فرایند حمل و ترخیص کالای خود را به یک مجموعه بازرگانی واگذار کنند تا با خیالی آسوده کالای خود را در ایران تحویل بگیرند (به قولی کار را به کاردان بسپارند).از این رو مشتریان گرامی میتوانند با ارتباط با کارشناسان مجموعه ایجاب از هزینه های کلی واردات کالای خود که شامل هزینه حمل (هوایی یا دریایی) و هزینه ترخیص کالا و … می باشد آگاه شوند.در سرویس حمل درب به درب ایران به چین، واردکنندگان گرامی نیازی نیست که نگران مسائل حمل کالای خود و یا هزینه ها و مدارک مورد نیاز نظیر کارت بازرگانی، ثبت سفارش و … باشند. کلیه این امور به صورت ۰ تا ۱۰۰ بر عهده بازرگانی ایجاب خواهد بود.

حمل بار دریایی

به طور قطع ارزانترین و به صرفه ترین روش حمل کالا از چین حمل بار دریایی است . بنادر بوشهر، خرمشهر، بندرعباس و لنگه و ماهشهر… جزو مقصدهای اصلی ارسال کالا از طریق دریا از چین به ایران هستند. از لحاظ هزینه‌های ترخیص و آسودگی و تسریع کار، بندرعباس و بندر بوشهر برای حمل بار دریایی از چین به ایران گزینه‌های مناسب تری به نظر می آیند.

بنابراین اگر به دنبال ارزانترین شیوه حمل کالا جهت واردات از چین به ایران هستید و یا کالای وارداتی شما دارای تناژ بالا است و حمل محموله های سنگین را در نظر دارید و یا امکان حمل به صورت هوایی به هردلیلی میسر یا به صرفه نباشد، ما به شما حمل به شیوه دریایی را توصیه میکنیم ، خدمات حمل دریایی گروه بازرگانی ایجاب بدون واسطه و با مناسب ترین قیمت و شرایط، به واردکنندگان کالا و تجار ایرانی ارائه میگردد. حمل دریایی از کشور چین به دو صورت

 1. فول کانتینر (FCL)
 2. خرده بار یا فله ای(LCL) به مشتریان عزیز ارائه میگردد.

حمل بار دریایی

حمل و نقل کانتینری از چین به ایران (Container Ships)

حمل کالا از چین به ایران اغلب به صورت دریایی و توسط کشتی‌های کانتینردار انجام میگردد. انواع کالا با کشتی‌های کانتینری، ازبنادر صادراتی چین به شهرهای بندرعباس، خرمشهر و بوشهر در ایران منتقل می‌شوند.

از مهمترین مزایای حمل‌ونقل کانتینری از چین به ایران میتوان موارد زیر را نام برد:

برنامه زمان‌بندی دقیق و قابل اعتماد به طوریکه واردکنندگان میتوانند برای زمان تحویل و فروش کالای خود برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.

حمل‌ و نقل کانتینری به لحاظ هزینه تمام شده یکی از به صرفه‌ترین شیوه‌های حمل کالا از چین به ایران محسوب می‌شوند.

کانتینر دربستی FLC (Full Container Loading)

اگر حجم بار شما بتواند به طور کامل یک کانتینر را پر کند، برای حمل بار از شیوه کانتینر دربستی استفاده می‌شود. البته یک نکته مهم دیگر در مورد بارهای FCL  وجود دارد.

در شیوه FCL ، به دلیل اینکه بارگیری کانتینر توسط فرستنده بار یا پیمان‌کار آن (شرکت فورواردر) انجام می‌شود، شرکت حمل‌کننده (CARRIER) مسولیت کمتری را می پذیرد و شما به صورت کامل در رابطه با سلامت و کیفیت بار با فرستنده بار طرف هستید .

در این حالت، حتی اگر میزان بار کمتر از ظرفیت کامل کانتینر باشد، باز هم محموله FCL یا کانتینر دربستی است و شما باید هزینه کامل یک کانتینر را بپردازید.و چون بارگیری و چینش بار توسط شرکت فورواردر یا فرستنده بار انجام شده است، مسئولیت حمل کننده در FCL تا حدودی کمتر است. بنابراین اگر احیانا بار دچار خسارت به دلیل بارگیری و چینیش بار نامناسب باشد شرکت فورواردر باید پاسخگو باشد. پس بهتر است از شرکت فرستنده ای استفاده کنید که بار شما را تضمین کند. در کل بین دو شیوه FLC/LCL حمل به صورت کانتینر دربستی امن تر و منظم تر است.

حمل انواع بار از چین به صورت خرده بار

خرده بار LCL (Low Container Loading)

LCL شیوه حمل خرده ‌بار کانتینری، مربوط به بارهای کمتر از ظرفیت یک کانتینر است. در این روش، به منظور کاهش هزینه، شرکت حمل‌کننده یا (CARRIER) کالای شما را با سایر بارهای مشابه در یک کانتینر حمل می‌کند. طبیعتا در این روش مسئولیت حمل‌کننده بار، یا همان کرییر (CARRIER)، نسبت به حفظ سلامت بار بیشتر است. لازم به ذکر است که بازرگانی ایجاب امکان حمل کالای شما را به هر دو صورت (LCL) و (FCL) را دارد.

مهم ترین محموله های شبکه ترانزیت ایران و چین

مهم ترین محموله‌های شبکه ترانزیت ایران و چین کدامند؟

قیمت مناسب کالای چینی و همچنین بازار مصرفی بزرگ این کشور، زمینه را برای فعالیت تجار ایرانی فراهم کرده است تا بتوانند بهترین خرید ها را از ساپلایر ها و تولید کنندگان چینی داشته باشند.

از مهم ترین محموله‌های شبکه ترانزیت ایران و چین می توان اقلام زیر را نام برد:

 • مواد اولیه صنعتی و پتروشیمی،
 • تجهیزان الکترونیکی و کامپیوتری
 • انواع پوشاک و پارچه
 • ماشین‌آلات صنعتی و موتور های الکتریکی
 • وسایل نقلیه
 • لوازم پزشکی
 • مواد اولیه پلاستیک
 • مواد غذایی و خوراکی
 • چوب و کاغذ و مواد سلولزی
 • مواد معدنی و مواد شیمیایی

قطعا برای تجارت و واردات در این موارد به خدمات یک شرکت حمل و نقل بین المللی مانند بازرگانی ایجاب نیاز پیدا خواهید کرد. معمولا هر دو یا سه هفته یک بار کانتینر مجموعه ایجاب برای بارگیری آماده و ارسال صورت می گیرد و مشتریان گرامی میتوانید کالای خود را در بنادر چین مانند شنزن یا شانگهای تحویل دهند و در ایران تحویل بگیرند و پس از تحویل، هزینه آن را پرداخت نمایند. البته خدمات انبار داری و خرید از ۰ تا ۱۰۰ کالا (از سورسینگ کالا تا تحویل درب منزل) هم جزو خدماتی است که می توانید در مجموعه ایجاب از آن بهره ببرید.

سرویس های حمل دریایی گروه بازرگانی ایجاب به صورت اختصاصی آماده خدمات رسانی از مبدا چین و امارات از کلیه بنادر این کشورها نظیر جبل علی، گوانجو، شانگهای، شنژن و انتقال امن به بنادر اصلی ایران نظیر بندرعباس، بوشهر، خرمشهر برای مشتریان عزیز می باشد. لازم به ذکر است امکان ترانزیت کانتیر و محموله های مشتریان گرامی از بنادر و گمرکات جنوبی کشور به گمرکات تهران مانند شهریار میسر می باشد.

خدمات انبار داری در مبدا(چین)

انبارداری در مبدا

یکی از سرویس های گروه بازرگانی ایجاب در زمینه حمل کالا از چین، خدمات انبارداری در مبدا (چین) می باشد. اغلب واردکننندگان کالا از کشورهایی نظیر چین، پس از خرید کالاهایشان، جهت کاهش هزینه های حمل، تمایل به نگهداری کالاهای خریداری شده در انبار جهت یکپارچه سازی مرسولات از چندین فروشنده را دارند. از این رو این افراد میتوانند از خدمات انبارداری در مبدا بازرگانی ایجاب استفاده کنند. از جمله خدماتی که در سرویس انبار داری بازرگانی ایجاب در چین ارائه میشود خدماتی نظیر عکس برداری از بار، بسته بندی مجدد، یکپارچه سازی می باشد. گروه بازرگانی ایجاب امکان انبارداری در کشور چین در شهرهای پکن شنژن، گوانجو، شانگهای را دارا می باشد.

چالش های حمل کالا از چین را در نظر بگیرید

خرید و ارسال کالا از چین به دلیل هزینه های نهایی کمتر محصولات نسبت به کشورهای دیگر جذابیت زیادی برای تجار و فروشندگان دارد اما همراه با آن چالش هایی نیز وجود دارد. در زیر به برخی از این چالش ها اشاره شده است:

۱. زبان و فرهنگ: بسیاری از تولیدکنندگان چینی زبان انگلیسی را به صورت محدود بلد هستند و فرهنگ کاری آنها نیز با کشورهای غربی متفاوت است که ممکن است باعث بروز مشکلات در ارتباطات تجاری شود. پس باید هم به زبان چینی مسلط باشید و هم فرهنگ کاری چینی ها را بدانید. اگر دانشی در زمینه زبان چینی ندارید می توانید از مترجم زبان چینی کمک بگیرید.

۲. کیفیت محصولات: با توجه به حجم بالای تولیدات چین، کیفیت محصولاتی که از این کشور وارد می شوند ممکن است متفاوت باشد و در برخی موارد قابل قبول نباشد. بازرسی کالا در اینجا تعیین کننده است.

۳. تأخیر در تحویل: بسته به روش حمل و نقل و مسافت، تحویل کالاها ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. همچنین، برای تحویل سریع تر و با کیفیت تر، باید هزینه بیشتری پرداخت شود.

۴. مسائل گمرکی: مسائل مربوط به ترخیص کالا از گمرک یکی از بزرگترین چالش های حمل کالا از چین است. بسته به نوع کالا و مقدار آن، ممکن است مشکلات مختلفی در گمرک به وجود بیاید که می تواند به تأخیر در تحویل کالا و افزایش هزینه ها منجر شود.

۵. هزینه های ناشی از تعلیق کالا در گمرک: در صورتی که کالا به هر دلیلی در گمرک تعلیق شود، هزینه های مربوط به این تعلیق به عهده فروشنده و خریدار خواهد بود که می تواند باعث افزایش هزینه های نهایی شود.

۶. ریسک ارزی: با توجه به تغییرات نرخ ارز، قیمت کالاهایی که از چین وارد می شوند ممکن است پایدار نباشد که می تواند به خسارت های مالی برای تجار و فروشندگان منجر شود.

در کل، حمل کالا از چین دارای چالش های خاصی است که باید با آنها از طریق استفاده از خدمات حرفه ای حمل و نقل بین المللی مقابله شود و این مسائل پیش از حمل در نظر گرفته شود. بازرگانی ایجاب صفر تا صد مسائل مربوط به خرید و ارسال کالا از چین به ایران را برای شما انجام می دهد.

جمع بندی و بهترین راه حل برای حمل کالا از چین به ایران

ما افراد بسیاری را دیده ایم که با یک سفر به چین احساس میکنند که آشنایی کاملی با فرایند واردات کالا از چین پیدا کردند و (به قولی همه فن حریف شدند) و یا با خرید از سایت علی بابا یا تائو بائو گمان میکنند به یک واردکننده حرفه ای از چین تبدیل شدند و دیگر هیچ مانعی برای تجارت هایی با محموله های سنگین و تناژ بالا ندارند.

با توجه به تجربه ما در حوزه خرید کالا از چین به ایران و ارتباط با هزاران تاجر و واردکننده بزرگ و کوچک به این نتیجه رسیدیم که : اولین اشتباه شما می تواند آخرین اشتباه شما باشد. به طور مثال ممکن است بارها از یک فروشنده چینی، کالایی را خریداری کرده اید و همه چیز بدون مشکل انجام شده است و یا ۱۰ نوبت با یک شرکت فورواردر چینی و یا ایرانی، کالای خود را حمل کرده اید ولی سری ۱۱م به مشکل اساسی در پروسه حمل و یا خرید بر بخورید مشکلات احتمالی نظیر:

 • عدم تطابق نوع محصول با نمونه کالا یا سمپلی که از قبل برای شما ارسال شده است
 • بی کیفیت بودن کالا در قیاس با نمونه کالای ارسال شده
 • ناقص بودن کالا به لحاظ کمی
 • آسیب دیدن محموله به هنگام بارگیری و یا تخلیه
 • صد ها مورد دیگر که ما تجربه کردیم

پس همان ۱ بار کافی است تا سودی را که در ۱۰ نوبت قبل داشته اید از دست بدهید و زیان های سنگینی را متحمل شوید.

لذا پس از مطالعه این موارد امیدواریم بتوانید بهترین روش حمل را برای بارهای وارداتی خود از چین به ایران و خرید کالاهایتان از چین انتخاب کنید و نهایتا یک کارگزار و شرکت حمل و نقل و ترخیص کالای معتبر را برای حمل کالایتان از چین انتخاب کنید.

در این محتوا سعی کردیم به طور اجمالی و کوتاه، خدمات حمل کالا از چین به ایران را شرح دهیم. امیدواریم مطالب ارائه شده، برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

در پایان میتوانید در زمینه ارزیابی فنی سازندگان و ارزیابی کیفی و حقوقی کالا در چین اطلاعات مفیدی کسب کنید.

حمل کالا از چین به ایران چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ارسال بار از مبدأ تا تحویل به روش های ارسال بستگی دارد. حمل خرده بار از چین به ایران با کشتی در حدود ۲۰ تا ۲۵ روز و برای حمل بار هوایی از چین به ایران نیز ارسال به تهران در کمتر از یک هفته و به سایر شهرها بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

هزینه حمل کالا از چین به ایران تحت‌تأثیر چه عواملی است؟

برای محاسبه نرخ حمل و نقل از چین به ایران باید عواملی نظیر روش ارسال بار، شیوه های جابجایی، مسافت بین مبدا بارگیری و مکان تحویل، هزینه‌های ترخیص کالا در گمرکات ایران، هزینه های بیمه ی بار در حین حمل، هزینه‌های مربوط به انبارداری کالا در گمرک، نوع و وزن بار، قیمت ارز و موارد دیگر را در نظر گرفت.

آیا می توان حمل کالا از چین را خودمان انجام دهیم؟

به دلیل پیچیدگی موضوع حمل و ترخیص کالا احتمال بروز مشکل در مراحل مختلف وجود دارد از این رو پیشنهاد می کنیم از یک کارگزار و شرکت حمل و نقل معتبر برای خود استفاده کنید.