مشاغل پردرآمد چین؛ لیست پردرآمدترین شغل های چین ۲۰۲۳

مشاغل پردرآمد چین

در سال ۲۰۲۳، هزاران شغل پردرآمد در شرکت های چینی تحت عنوان مشاغل پردرآمد چین برای استخدام شهروندان خارجی این کشور در دسترس هستند. مهاجران چینی که قصد کار در چین دارند، دانشجویان بین المللی که در چین تحصیل می کنند و متخصصان دانشگاهی همگی واجد شرایط مشاغل چینی هستند. شرکت های چینی به دلیل ارائه شرایط کاری و دستمزد بی نظیر به کارکنان بین المللی واجد شرایط هستند. همراه بازرگانی ایجاب باشید.

پردرآمد ترین مشاغل کشور چین در سال ۲۰۲۳

لیست پردرآمد ترین سرفصل های کاری در کشور چین برای سال ۲۰۲۳ در ادامه آورده شده است که به بررسی آنها می پردازیم:

مشاغل بخش مراقبت های بهداشتی در چین

بازار پزشکی چین یکی از بزرگترین بازارهای پزشکی در جهان است و آن را به یکی از پرطرفدارترین مکان ها برای متخصصان مراقبت های بهداشتی تبدیل می کند که به دنبال فرصت های شغلی برجسته هستند. این کشور هم در زمینه موارد پزشکی و فوری و هم در زمینه موارد پیشگیری مانند واکسن فعالیت های بالایی دارد. موارد زیبایی نیز در این کشور فعال هستند. بیمارستان پنجم دانشگاه سان یات سن، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین، بیمارستان ووهان، بیمارستان چین غربی و مرکز بالینی سلامت عمومی شانگهای از بهترین بیمارستان‌های چین هستند. پزشکان مشتاق باید به دنبال استخدام در این موسسات برای کسب مطلوب ترین موقعیت ها باشند. اتباع خارجی پس از تکمیل معاینات پزشکی رسمی و دریافت ویزای چین و مدارک مورد نیاز برای بیش از دو دهه اجازه دارند در چین طبابت کنند.

متقاضیان بین المللی قبل از شروع به کار در صنعت مراقبت های بهداشتی چین، ابتدا باید “گواهی پزشکان خارجی شاغل” و ویزای کار را دریافت کنند. این گواهی که توسط وزارت بهداشت چین داده می شود، برای تمام پزشکان خارجی برای انجام طبابت در چین ضروری است. متاسفانه، پزشکان خارجی در چین فقط مجاز به کار در مراکز پزشکی هستند و نمی توانند به طور مستقل به طبابت بپردازند. قبل از شروع کار، پزشکان باید برای ثبت نام در اداره بهداشت و درمان و ارائه مدارک لازم اقدام کنند. با این حال، متوسط درآمد پزشکان در چین تقریبا ۶۰۰۰۰ یوان در ماه است. در چین، یک متخصص داخلی ۳۵۶۰۰ یوان در ماه، یک روانشناس بالینی نزدیک به ۹۰۰۰۰ یوان در ماه و یک پزشک عمومی تقریبا ۵۷۰۰۰ یوان در ماه درآمد دارد. به عبارت ساده، هرچه تخصص رشته شما بیشتر باشد، درآمد شما بهتر خواهد بود. به عنوان مثال، متخصصان قلب می توانند ۱۲۱۰۰۰ یوان در ماه، متخصصان مغز و اعصاب تقریبا ۹۰۵۰۰ یوان در ماه و رادیولوژیست ها تقریبا ۹۳۰۰۰ یوان در ماه درآمد کسب کنند. قیمت یوان چین به صورت لحظه ای در این لینک وجود دارد.

مشاغل ساختمانی در چین

در چین، صنعت ساختمان و ساخت و ساز تعداد قابل توجهی از فرصت های کاری در چین را شامل می شود. مشاغل لوله کشی، معماری، طراحان داخلی، مدیران ساختمان، نجاران، برقکاران و مدیران پروژه های ساختمانی از جمله مواردی هستند که در این دسته قرار می گیرند. اگر در صنعت ساخت و ساز مشغول به کار هستید، می توانید پیش بینی دریافت حقوق ماهانه تقریبا ۱۷۰۰۰ یوان را داشته باشید. صرف نظر از این، موقعیتی که در این صنعت دارید می تواند تاثیر قابل توجهی بر میزان درآمد شما داشته باشد. به عنوان مثال، حقوق سالانه یک کارگر ساختمانی فولادی به طور متوسط حدود ۱۰۰۰۰ یوان است. از سوی دیگر، اگر در مشاغل خاصی مانند مدیر فروش ساختمان (با متوسط درآمد ۳۹۰۰۰ یوان) یا مدیر کل ساخت و ساز (با میانگین حقوق ۵۰۰۰۰ یوان) کار می کنید، ممکن است انتظار داشته باشید که درآمد بسیار بیشتری داشته باشید.

مشاغل مالی و بانکی در چین

چین از نظر مالی از بیشتر کشورها جلوتر است زیرا ۴۰ درصد از کل سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. در حقیقت این کشور دومین اقتصاد برتر جهان، پس از آمریکا، است. در سازمان های مالی و بانکی چینی فرصت هایی برای معامله گران، مدیران مالی، تحلیلگران سرمایه گذاری، مشاوران مالی، مدیران ریسک، تحلیل گران عملیات، متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان امنیت وجود دارد. متوسط درآمد ماهانه یک بانکدار در چین تقریبا ۳۲۰۰۰ یوان چین است؛ با این حال، این میزان بر اساس نقش و سطح تخصص شما می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. معاون مدیر بانک تقریبا ۵۱۰۰۰ یوان در ماه درآمد دارد. حسابداران به طور متوسط ۳۶۰۰۰ یوان در ماه درآمد دارند. رئیس بانک می تواند تا ۶۰۰۰۰ یوان در ماه درآمد داشته باشد و در نهایت یک کارمند معمولی بانک فقط ۱۰۰۰۰ یوان در ماه درآمد دارد.

مشاغل دولتی در چین

در چین به مانند ایران همه پرسنل دولتی به عنوان کارمندان دولت شناخته می شوند. کارمندان دولت شامل مقامات ملی، استانی و شهری، پرسنل حقوقی، کارمندان بخش آموزش، پلیس و آتش نشانان است. مواردی دیگری نیز در این بخش وجود دارند. به جز پست های پلیس و آتش نشانی، متقاضیان خارجی باید تابعیت چین و مدرک لیسانس داشته باشند تا برای استخدام در مشاغل دولتی درخواست دهند. هرچه صلاحیت شما بیشتر باشد، واجد شرایط بودن شما برای درخواست استخدام با شایستگی بیشتر است. متوسط درآمد ماهانه برای کارمندان دولت در چین ۳۲۰۰۰ یوان است، اما این مبلغ بر اساس موقعیت شما متفاوت خواهد بود؛ یک افسر نیروهای مسلح چین تقریبا ۲۵۰۰۰ یوان در ماه، یک افسر پلیس تقریبا ۲۱۰۰۰ یوان و یک افسر دفاعی تقریبا ۳۲۰۰۰ یوان در ماه حقوق می گیرند. مدیران دولتی نزدیک به ۵۰۰۰۰ یوان در ماه درآمد دارد. میانگین دستمزد یک کارمند نظامی ۳۵۰۰۰ یوان و حقوق یک سرباز ۲۲۰۰۰ یوان است.

اگر به شغلی در زمینه آموزش و معلمی علاقه دارید، خوش شانس هستید زیرا تدریس یک گزینه عالی برای مهاجران در چین است. مدرک لیسانس برای معلمی لازم است اما مدرک کارشناسی ارشد شانس شما را برای داشتن موقعیتی با درآمد بالاتر افزایش می دهد. به عنوان یک معلم در چین، ممکن است ماهیانه بین ۱۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ یوان درآمد کسب کنید.

مشاغل هوانوردی در چین

خلبانان خطوط هوایی تجاری و مسافری، مهمانداران پرواز، نمایندگان خدمات مشتریان خطوط هوایی، سرپرستان عملیات فرودگاه، تعمیرکاران سیستم حمل و نقل هوایی و نگهداری هواپیما، مهندسان هوانوردی و سایر مشاغل مرتبط همگی فرصت های شغلی مناسبی در بخش هوانوردی هستند. خطوط هوایی زیر از جمله خطوط هوایی اصلی در چین هستند که افراد می توانند برای موقعیت کاری درخواست دهند:

  • Hainan Airlines
  • China Southern Airlines
  • Juneyao Airlines
  • China Eastern Airlines
  • Xiamen Airlines
  • Spring Airlines
  • Air China
  • West Air

درآمد شما به عنوان خلبان بر اساس سن، تجربه پرواز، جنسیت، شهری که در آن کار می کنید و شرکت هواپیمایی که برای آن پرواز می کنید، متفاوت خواهد بود. با این حال، متوسط دستمزد ماهانه یک خلبان در چین تقریبا ۵۰۰۰۰ یوان است.

مشاغل رانندگی در چین

توانایی کار با ماشین آلات سنگین یکی از مهارت های مورد تقاضا در چین به دلیل انفجار جهانی شدن در صنعت ساخت و ساز است. تقاضای ثابتی برای کار به عنوان راننده لیفتراک، راننده ماشین CNC، راننده ماشین NC، راننده ماشین برش، راننده اتوبوس، راننده جرثقیل و غیره در صنعت ساختمان وجود دارد. به طور متوسط، راننده ها می توانند با کار با نرخ ۴۸ یوان در ساعت و بیش از ۹۹۰۰۰ یوان در سال درآمد کسب کنند.

مشاغل مرتبط با بیمه در چین

چین یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در جهان را دارد؛ بنابراین تحلیل گران مالی و مدیران بیمه می توانند برخی از پردرآمدترین موقعیت ها را در چین در بخش بیمه بیابند. بازار بیمه تمام جنبه های زندگی ما از جمله سلامت، زندگی، خانه و خودرو را در بر می گیرد. پذیره نویسان، نمایندگان فروش بیمه، تعیین کنندگان خسارت بیمه، نمایندگان خسارت، کارگزاران بیمه، تولیدکنندگان بیمه و مدیران فروش بیمه نمونه هایی از مشاغل این صنعت هستند. یک کارمند بیمه می تواند به طور متوسط حدود ۳۰۰۰۰ یوان در ماه درآمد داشته باشد. مدیر بیمه می تواند تا ۵۰۰۰۰ یوان در ماه درآمد کسب کند. سایر مشاغل پردرآمد در این صنعت شامل مدیران فروش بیمه (۴۷ هزار یوان در ماه)، مدیران پیشگیری از ضرر (۴۱ هزار یوان در ماه) و مدیران ریسک (۵۶۹۰۰ یوان در ماه) است.

مشاغل بخش حقوقی در چین

متاسفانه متقاضیان بین المللی بدون تابعیت چینی نمی توانند در چین وکالت کنند. در چین، تنها چینی‌هایی که در آزمون وکالت قبول شده و مدارک قانونی خود را دریافت کرده‌اند، مجاز به وکالت هستند. بنابراین، برای کار در سیستم حقوقی چین، متقاضیان باید تابعیت چین و گرین کارت چین را دریافت کنند. اگر یک خارجی به دنبال ایجاد یک کار قانونی در چین است، ابتدا باید از وزارت دادگستری چین تأییدیه بگیرد و قبل از تأسیس دفتر نمایندگی مسیر قانونی را طی کند.

وکلا، مشاوران عمومی، وکلای ارشد، وکلای دادگستری، وکلای قراردادی، مشاور حقوقی، وکیل دعاوی و سایر انواع وکلا برخی از مشاغل در بخش حقوقی هستند. به عنوان یک وکیل، ممکن است انتظار داشته باشید که از حدود ۲۷,۰۰۰ یوان در ماه تا تقریبا ۹۲,۰۰۰ یوان در ماه درآمد کسب کنید. مقدار پولی که به دست می آورید به موقعیت مکانی شما و نوع وکالتی که انجام می دهید بستگی دارد. تحلیل ما نشان می‌دهد که وکلا در مکان‌هایی مانند پکن، شانگهای و شیان بیشترین درآمد را دارند.

مشاغل بخش گردشگری در چین

حدود ۱۰ درصد از جمعیت شاغل چین در حوزه توریستی مشغول به کار هستند که آن را به یک مکانی فوق العاده برای شکار شغل تبدیل می کند! گردشگری چین در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به دلیل رسانه های اجتماعی در حال رونق است. جاذبه‌هایی مانند استراحتگاه دیزنی شانگهای و یونیورسال پکن ریزورت، مردم را از سراسر جهان جذب می‌کنند. در آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های تور چینی، داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند برای سمت‌هایی مانند مدیر تور، متخصص سفر، راهنمای گردشگری چند زبانه، مدیر توسعه گردشگری، مدیر آژانس مسافرتی، مدیر هتل، دستیار مدیر هتل و غیره درخواست دهند.

متوسط حقوق ماهانه یک کارمند آژانس مسافرتی در چین تقریبا ۱۷۶۰۰ یوان است، اگر در بهترین آژانس های مسافرتی کار کنید این میزان می تواند به ۲۸۰۰۰ یوان می رسد.

مشاغل اداری در چین

محلی ها و مهاجران به طور یکسان اغلب پست های اداری را دنبال می کنند. اکثر مشاغل دفتری و اداری توانایی های نسبتا اساسی مانند تایپ، مرتب سازی، ثبت سوابق، ورود اطلاعات، پاسخگویی و هدایت تماس های تلفنی، تعیین قرار ملاقات، فتوکپی و غیره را می طلبند. عملا در هر دفتری از این سمت ها به عنوان کارمند دفتر کل، معاون اداری و مسئول دفتر یاد می شود. علاوه بر این، موقعیت‌های اداری در دفاتر مدارس، کتابخانه‌ها، مشاغل، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و هتل‌ها وجود دارد. دستمزد یک کارمند در چین از ۵۳۰۰ یوان تا ۱۵۶۰۰ یوان در ماه متغیر است.

جمع بندی

اگر می خواهید شغل خود را در کشور چین پیدا کنید یا قصد مهاجرت به کشور چین را دارید، می توانید در این زمینه با بازرگانی ایجاب در ارتباط باشید تا در زمینه دریافت ویزا و اقامت و همچنین امکان انجام کار تجاری توسط شما در کشور چین مشاوره دریافت نمایید. برای این کار کافیست با شماره های دفتر مرکزی بازرگانی ایجاب تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

پردرآمد ترین مشاغل در کشور چین کدام اند؟

مشاغل مرتبط با بخش مراقبت های بهداشتی، مشاغل ساختمانی، مشاغل مالی و بانکی، مشاغل دولتی، مشاغل هوانوردی، رانندگی، مشاغل مرتبط با بیمه، مشاغل بخش حقوقی، مشاغل بخش گردشگری و در نهایت مشاغل اداری جزو پردرآمد ترین مشاغل چین هستند.

میانگین درآمد در کشور چین چقدر است؟

از ۶ هزار یوان تا ۹۰ هزار یوان، بازه درآمد افراد در کشور چین است. به طور متوسط می توانید تا ۴۰ هزار یوان نیز در این کشور ماهانه دریافت نمایید.

برای جذب در مشاغل پردرآمد چین چیکار کنیم؟

اولین اقدام اقدام برای دریافت ویزای کاری است و سپس باید درخواست خود را به شرکت مقصد ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید