حمل بار هوایی از چین به ایران با تحویل اکسپرس و قیمت مناسب

حمل بار هوایی از چین به ایران

از دیرباز کشور چین با ایران مبادلات تجاری داشته است. تجار ایرانی همیشه از این کشور، اقلام و اجناسی را به ایران وارد و یا به مقصد چین از ایران خارج می کردند و روش انتخابی آنها در زمینه حمل و نقل اغلب حمل بار هوایی از چین به ایران بوده است. البته در گذشته بیشتر از راه های زمینی و دریایی اقدام به حمل بار از چین می کردند. اما در سال های اخیر و با پیشرفت علم، تجار اقلام خود را از طریق حمل و نقل هوایی کالا انتقال می دهند. همین امر باعث شده سفارشات حمل بار بین المللی افزایش یابد.

البته برای حمل هوایی کالا، باید حتما اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید بارهای خود را انتقال دهید. در این مقاله ما قصد داریم اطلاعاتی درباره ی موضوعاتی همچون قیمت حمل بار هوایی خارجی، انواع حمل و نقل هوایی، انواع شرکت حمل و نقل هوایی و همچنین هزینه حمل هوایی از چین و حمل بار هوایی از چین به ایران به شما بدهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید تا با تمامی فوت و فن های حمل هوایی بار از چین به ایران آشنا شوید.شما نیز می توانید با مراجه به لینک حمل کالا از چین با تحویل به موقع با خدمات ما در این زمینه آشنا شوید

انواع روش های حمل و نقل بار هوایی

به طور کلی حمل و نقل هوایی بین المللی به سه صورت فریت و کارگو و حمل هوایی اکسپرس انجام می شود. در این بخش این سه روش را به صورت کامل برای شما شرح می دهیم.

فریت بار هوایی

در سال های اخیر افراد زیادی قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را کرده اند که همین امر باعث شده افراد لوازم و وسایل مورد نیاز خود را به کشور مقصد ارسال کنند. به روشی که برای حمل بار شخصی صورت می گیرد و جنبه تجاری ندارد، فریت بار هوایی مسافری گفته می شود. محدودیت مسافرها در حمل بار شخصی و همچنین حمل هوایی بارهای خریداری شده توسط آنها که امکان حمل عادی برای آن وجود ندارد، توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی به صورت فریت بار حمل می شود.

کارگو هوایی بار

در مقابل عده ای از تجار هستند که به کشورهای مختلف سفر می کنند و اقلام و اجناسی را از کشور های دیگر به منظور تجارت به کشورشان می برند. به روشی که افراد از طریق آن می توانند اقلام تجاری خود را انتقال دهند، کارگو می گویند. حتی تجار برای حمل هوایی از چین هم از این روش استفاده می کنند.

حمل هوایی اکسپرس

شما می توانید با استفاده از این روش در سریع ترین زمان ممکن و با بیمه کامل کالاهای خود را انتقال دهید و مخصوص بارهایی است که نیاز به جابجایی در بازه زمانی فوق العاده کوتاه دارند. این روش سریع اما پر هزینه است و ممکن است توسط همگان انتخاب نشود اما اگر فردی بخواهد کالای خود را خیلی سریع در اختیار داشته باشد می تواند این روش را انتخاب کند.

محاسبه هزینه حمل و نقل هوایی بار

محاسبه هزینه حمل هوایی از چین

شما برای این کار در ابتدا باید نوع بار خود را مشخص کنید و بعد اقدام به محاسبه هزینه حمل و نقل نمایید. عوامل زیادی بر هزینه حمل و نقل اثر می گذارند اما دو عامل مهم که همیشه ثابت هستند شامل موارد زیر می شوند:

قیمت ارز هر کشور

شما برای محاسبه هزینه های هوایی باید در ابتدا مشخص کنید که از کدام کشور اجناسی را وارد کشور خودتان می کنید. بعد با توجه به میزان ارزش ارز آن کشور اقدام به محاسبه نمایید.

تعرفه شرکت حمل و نقل هوایی بین المللی

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی محاسبه هزینه حمل و نقل هوایی بار، تعرفه های شرکت حمل هوایی مورد نظرتان است که چه تعرفه ای را برای حمل بار در نظر گرفته باشند. در کنار این عامل، مسافت و میزان بار نیز می تواند بر روی محاسبه هزینه نهایی تاثیر بگذارد.

حمل و نقل هوایی بار در هواپیما چه مزایا و معایبی دارد؟

همان طور که گفته شد چین همیشه از نظر تجاری، کشور مهمی برای ایران تعریف می شد و همیشه داد و ستد با این کشور از اولویت ها بوده است. همین امر سبب شده است که حمل بار هوایی از چین به ایران افزایش یابد اما هر حمل و نقل هوایی همانند موارد دیگر مزایا و معایبی دارد که به ذکر آن می پردازیم:

مزایا

 • سرعت بالای حمل و نقل: سریعترین حالت حمل بار، حمل و نقل هوایی است و زمان کمتری صرف انتقال بار می شود.
 • خدمات کارآمد و سریع: یکی از روش های بسیار خوب برای اقلام فاسد شدنی حمل و نقل هوایی است. زیرا هم کارآمد است و به سرعت انجام می شود و مانع فساد اجناس شما می گردد.
 • نداشتن هزینه برای زیر ساخت ها: به دلیل آنکه هیچ سرمایه گذاری برای حمل و نقل هوایی برای انجام زیرساخت ها وجود ندارد و نیاز به زیرساخت نیست، این روش به عنوان بهترین روش حمل و نقل در نظر گرفته شده است.
 • دسترسی آسان و مسیری راحت: حمل و نقل هوایی هیچ مانع فیزیکی ندارد و شما خیلی راحت بدون پرداخت هزینه های گمرکی از چند کشور می توانید عبور کنید.

معایب

 • هزینه بالا: هزینه های حمل و نقل هوایی بسیار بالاست.
 • پر خطر و غیر قابل اعتماد: به علت وجود عوامل زیادی از جمله خطرات جوی احتمال اینکه هواپیما دچار سانحه بشود و بار شما از بین برود نیز وجود دارد.
 • ظرفیت های محدود: ظرفیت هواپیما برای حمل بار محدود است و نمی توان همانند قطار میزان بار را افزایش داد.

چه کالاهایی را می توان با حمل بار هوایی از چین به ایران وارد کرد؟

شما هر کالایی را می توانید از طریق حمل بار هوایی از چین به ایران انتقال دهید. هیچ محدودیتی برای حمل کالا از چین به ایران وجود ندارد. شما می توانید تمام کالاهای خوراکی، انواع پوشاک، انواع قطعات صنعتی، ماشین آلات، قطعات پزشکی یا هر چیز دیگر را توانید از چین وارد کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که چین یکی از صادر کنندگان بزرگ دنیا محسوب می شود. بنابراین خط حمل بار هوایی از چین به ایران یکی از مهم ترین خطوط هوایی برای ما خواهد بود.

مدارک مورد نیاز و مراحل جهت حمل هوایی بار به ایران

مدارک مورد نیاز حمل هوایی بار به ایران

مدارک لازم برای انتقال بار هوایی از چین به ایران به دو دسته تقسیم بندی می شود:

مدارک لازم برای فریت بار مسافری

 • کارت ملی و پاسپورت
 • جواز فریت مسافری یا پته گمرکی
 • بارنامه ارسال بار
 • لیست لوازم ارسالی

مدارک لازم برای بار تجاری یا کارگو

 • کپی و اصل کارت بازرگانی
 • داشتن مجوز برای صادرات و واردات کالای مجاز گمرک
 • ارائه گواهی استاندارد برای برخی از کالاها
 • لیست اقلام وارداتی یا همان پکینگ لیست

مراحل حمل بار هوایی از چین به ایران

 • پرداخت هزینه مربوط به ارسال بار
 • بارگیری بار در یکی از فرودگاه های چین
 • انبار کردن بار پس از تخلیه بار

برای اینکه بار شما از چین به ایران برسد لازم است که این مراحل طی شود.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تمامی مواردی که برای حمل و نقل هوایی لازم است بدانید را برایتان بیان کنیم اما نکته بسیار مهم این است که شما چه شرکتی را برای حمل و نقل کالای خود انتخاب کنید تا اجناس شما در امان باشند. مجموعه بازرگانی ایجاب با تجربه کاری ۱۲ ساله خود، یکی از بهترین شرکت های حمل و نقل بار هوایی از چین یا سایر کشورها به ایران است. اگر می خواهید هم اجناس و اقلام شما سالم بمانند و هم اینکه به بهترین شکل ممکن حمل شوند می توانید از شرکت بازرگانی ایجاب کمک بگیرید چرا که این شرکت در سال های اخیر ثابت کرده از پس تمامی پروژه های صنعتی و تجاری متعدد بر می آید.

سوالات متداول

امکان حمل هوایی بار از کدام شهرهای چین وجود دارد؟

به طور معمول شهرهای شنژن، گوانجو، شانگهای و پکن به ایران پرواز تجاری دارند. در هفته بین ۱ تا ۴ پرواز نیز از این شهرها به ایران انجام می شود.

کدام فرودگاه های ایران امکان پذیرش بار هوایی از چین را دارند؟

فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز و فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز در لیست اصلی ترین مجراهای ورود هوایی بار از چین به ایران هستند.

چه ایرلاین هایی دارای پرواز از چین به ایران هستند؟

بیشترین پرواز در بین ایرلاین های داخلی مربوط به هواپیمایی ماهان و در بین ایرلاین های چینی مربوط به چاينا سادرن است.

کدام کشور دارای بیشترین حمل و نقل هوایی به ایران است؟

کشور چین دارای بیشترین حمل و نقل هوایی بار به کشور ایران است.

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید