تحصیل در چین ۲۰۲۳؛ هزینه، شرایط، مزایا و معایب

تحصیل در چین

چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قدرت اصلی در جهان برای صنایع، اقتصاد و آموزش عالی است و تحصیل در چین فرصت مناسبی را برای رشد شما فراهم می کند. این کشور می تواند جایگزینی ارزانی برای آموزش عالی در سطح جهانی در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده، استرالیا و سایر کشورها باشد. رقم ۱.۴ میلیارد ممکن است از نظر جمعیت یک کشور برای شما بسیار زیاد باشد اما نه برای سریع ترین اقتصاد در حال رشد در جهان. از شهرهای پیچیده شهری گرفته تا شهرهای روستایی نزدیک به طبیعت، علم و دانش در این کشور جایگاه والایی دارد و به مراکز علمی و آموزشی بهای بالایی داده می شود. همراه بازرگانی ایجاب باشید.

تحصیل در چین فرصت هایی را برای دانشجویان ایرانی فراهم می کند تا مسائل را از دیدگاه دانشگاه های چینی ببینند و دانشجویان تجربه خوبی را در یک قدرت جهانی در حال رشد به دست خواهند آورد. بینش به دست آمده از تحصیل در چین، مزیت بالایی را برای در مصاحبه شغلی در چین یا سایر کشوزها ایجاد می کند. نه تنها تجربه تحصیل در خارج از کشور می تواند رزومه را بین المللی کند بلکه دانشجویان درک خوبی از بازار چین و توانایی سازگاری با فرهنگ ها و محیط های جدید دارند.

چین یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی است. بسیاری از دانشجویان با انتظار فرصت های شغلی بهتر در زمینه هایی مانند گردشگری، رسانه های خبری، دانشگاهی، دیپلماتیک، مالی، تجارت، بانکداری و بسیاری موارد دیگر، تحصیل در چین را انتخاب می کنند.

دکتر حسین قاهری رئیس مرکز توسعه تجارت ایران در چین در کتاب خود تحت عنوان تا ۲۰۵۰ با چین سیاست های این کشور در زمینه برنامه های دانشگاهی و صنعتی چین شرح داده و به طور کامل این موارد را در آن شرح داده اند. ایشان در این کتاب به برنامه مدون و مشخص چین تا سال ۲۰۵۰ اشاره کرده و عنوان کرده اند که چین طبق یک برنامه مشخص که از دانشگاه علم و فناوری چین به سراسر این کشور راه پیدا کرده است پیش می رود و می خواهد تا آن زمان به یکه تاز سیاسی و اقتصادی جهان تبدیل شود. اگر می خواهید در چین به تحصیل بپردازید، پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب را مطالعه بفرمایید.

چرا در چین تحصیل کنیم؟

مزایای تحصیل در چین

دلایل مختلفی برای تحصیل در چین وجود دارد و این امر شانسی عالی برای تحصیل در پرجمعیت ترین کشور جهان است. شما ترکیبی از تمدن باستانی و مدرن را در کشوری تجربه خواهید کرد که دارای فرهنگ ها و گویش های مختلف است. از آنجایی که چین دارای سنت و مدرنیته است، تاریخ غنی آن به بیش از ۵۰۰۰ سال بر می گردد؛ هفت نقطه میراث جهانی یونسکو مانند شهر ممنوعه، و شهرهای پررونق آن مانند شانگهای، سنت و مدرنیته را در هم ادغام می کند و این موضوع فرصت زیادی را برای رشد فراهم می کند.

به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان که تنها یک پله از ایالات متحده پایین‌تر است، کار در چین بسیار مفید خواهد بود، اما تحصیل نیز در چین به همان اندازه حائز اهمیت است. شرکت‌ها و رهبران صنایع مختلف به چین می آیند و تجارت خود را در چین انجام می‌دهند، بنابراین امکان ملاقات و بهره مندی از تجارب آنها بسیار مهم است. شرکت های چینی سعی می کنند افرادی را انتخاب کنند که در دانشگاه های این کشور تا مدارج بالا تحصیل کرده اند. همچنین، زندگی در چین بسیار مقرون به صرفه است و هزینه زندگی و شهریه به طور متوسط در مقایسه با سایر قاره ها بسیار کمتر است. علاوه بر این، دولت چین سرمایه گذاری بسیار زیادی در آموزش می کند تا به رسمیت شناخته شود. بنابراین، شما فرصتی خواهید داشت که آموزش عالی را با قیمتی که می توانید بپردازید، دریافت کنید.

چین بیش از ۲۰۰۰ موسسه آموزش عالی در سراسر کشور خود دارد و برخی از دانشگاه های برتر آسیا و جهان متعلق به چین هستند، مانند دانشگاه Tsinghua و دانشگاه پکن. در حالی که این کشور به عنوان برترین کشوری است که دانشجویان را برای تحصیل در خارج از کشور می فرستد اما به همان شکل نیز دانشجویان بین المللی را برای آمدن و تحصیل در این کشور جذب کرده است. به گفته وزارت آموزش چین، در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۵۰۰.۰۰۰ دانش آموز بین المللی در این کشور وجود داشت و این میزان سال به سال در حال افزایش است.

دولت چین نقشی حیاتی در بهبود بخش آموزش در این کشور ایفا می کند و در طول سالیان متمادی در توسعه جایگاه آموزش عالی کشور چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی بسیار فعال و دلگرم کننده بوده است. دولت این کشور مبالغ هنگفتی را برای کمک به بهبود امکانات، ساخت مراکز تحقیقاتی، جذب دانش پژوهان از دانشکده‌های مشهور جهان و سایر پیشرفت‌ها به برخی از دانشگاه‌ها اختصاص داده است.

۹ دلیل برای اینکه در چین تحصیل کنید

 1. آموزش با کیفیت؛ دانشگاه های چین در رتبه بندی جهانی جایگاه خوبی دارند.
 2. شهریه مقرون به صرفه
 3. نرخ اشتغال بالا
 4. برنامه کلان پیشرفت چین تا ۲۰۵۰ و ارتباط گسترده دانشگاه و صنعت در این کشور.
 5. مرکز جهان در حال تغییر به سمت شرق است؛ در قلب مدرن ترین شهرهای جهان و اقتصاد پررونق
 6. چین از نظر اهمیت منطقه ای و جهانی در حال رشد است؛ دانش زبان و فرهنگ برای تجارت، سیاست و سفر آینده ضروری است!
 7. زبان چینی شما را در معرض ارتباط با بیش از ۱.۵ میلیارد آدم در جهان قرار می دهد.
 8. شبکه خود را گسترش دهید؛ با همکلاسی ها و متخصصان از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.
 9. خود را به چالش بکشید، رشد کنید، نسخه بهتری از خود شوید.

شرایط موردنیاز برای تحصیل در چین

شرایط تحصیل در چین

دو نکته در این امر بسیار مهم هستند؛ یکی نیازهای زبانی و ادبیاتی و دیگری ویزا. هزینه تحصیل نیز امر مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای اپلای به دانشگاه های چینی باید شرایط زیر را داشته باشید:

یادگیری زبان چینی

بسیاری از دوره‌ها در چین به جای انگلیسی به زبان ماندارین تدریس می‌شوند؛ بنابراین، اگر قصد دارید دوره‌ای را به زبان ماندارین دنبال کنید، باید گواهی نمره قبولی در آزمون Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK) بین سطوح ۳ تا ۸ را ارائه دهید. این گواهی معمولاً از طریق دوره فشرده یک تا دو ساله یادگیری ماندارین به دست می آید. این سطح به شما امکان می دهد نه تنها صحبت دیگران را درک کنید بلکه برای راحتی و آسایش خود، با مردم چین به طور کلی ارتباط برقرار کنید. اگر قصد دارید تحصیل خود را به زبان انگلیسی دنبال کنید، ممکن است نیازی به یادگیری ماندارین نباشید، اگرچه ممکن است از شما خواسته شود که در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید و مدرکی دال بر قبولی در آزمون آیلتس یا تافل ارائه دهید.

ویزای دانشجویی چین (X)

زمانی که دانشجویان نامه قبولی خود را از دانشگاه منتخب دریافت کردند، باید در مورد نوع ویزای مورد نیاز تصمیم گیری کنند. ویزای دانشجویی در چین به دو دسته تقسیم می شود: X1 و X2. ویزای X1 برای دانشجویانی است که قصد دارند بیش از شش ماه در چین تحصیل کنند، در حالی که X2 برای کسانی است که کمتر از شش ماه در این کشور تحصیل خواهند کرد. پس از آن، دانشجویان باید برای درخواست ویزای چین به کنسولگری یا سفارت چین در کشور خود به همراه مدارک زیر مراجعه کنند:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • فرم درخواست ویزا (JW201 یا JW202)
 • پرونده معاینه پزشکی
 • اصل پاسپورت
 • عکس پرسنلی جدید

پس از درخواست و تایید ویزا، می توانید راهی چین شوید. پس از ورود، دانشجویان بین المللی موظفند برای تایید سوابق معاینه فیزیکی خود به دفتر قرنطینه بهداشت مراجعه کنند.

پس از اینکه تمامی این مراحل را پیش رفتید، اکنون اجازه دارید در مدت تحصیل در چین به صورت پاره وقت کار کنید یا دوره های کارآموزی را بگذرانید. همچنین می توانید در پروژه های صادرات کالا به چین و واردات کالا از چین شرکت کنید. دانشجویان بین المللی در چین با مجوز اقامت، تا زمانی که از مؤسسات دانشگاهی خود و مراجع اداری ورودی و خروجی تأییدیه بگیرند، مجاز به انجام مشاغل پاره وقت یا کارآموزی در خارج از محوطه دانشگاه هستند.

هزینه های تحصیل در چین

هزینه های تحصیل در چین بسیار پایین است و این کشور را برای کسانی که به دنبال تحصیل خوب در خارج از کشور هستند بسیار مقرون به صرفه می کند. در حالی که شهریه سالانه در چندین کشور در سراسر جهان می تواند به ۱۵.۰۰۰ دلار برسد، در چین دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه سالانه ۱۵۰۰ دلار از ۵۰ دانشگاه برتر مدرک دریافت کنند. مبلغ با توجه به مقطع نیز متفاوت است که در جدول زیر قیمت حدودی آن را مشاهده می نمایید:

مقطع تحصیلی هزینه تحصیل در سال به یوان هزینه تحصیل در سال به دلار
کارشناسی ۱۳۵۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یوان ۳ تا ۵ هزار دلار
کارشناسی ارشد ۲۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ یوان ۳ تا ۵ هزار دلار
دکتری ۲۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ یوان ۳ تا ۵ هزار دلار

چین یکی از سخاوتمندانه ترین کشورهاست که به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد. بورسیه های مختلفی از دولت، دانشگاه ها، بنیادها و شرکت ها برای حمایت از دانشجویان بین المللی از رشته های مختلف دانشگاهی طراحی شده اند.

مدارک موردنیاز جهت تحصیل در چین

مدارک موردنیاز برای تحصیل در چین

برای پذیرش از دانشگاه های چینی، شما به مدارک زیر نیاز دارید:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • درخواست فرم ویزا
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • فرم معاینه پزشکی
 • نتایج منفی آزمایش های ویروسی
 • ترجمه رسمی گواهی مثطع پیشین
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع پیشین
 • رزرومه و سوابق کاری
 • تصویر مدرک زبان انگلیسی(در صورت نیاز)
 • دو توصیه نامه از اساتید که به Recommendation Letter معروف است
 • تمکن مالی

معرفی دانشگاه های برتر جهت تحصیل در چین

در ابتدا برترین دانشگاه های چینی را مطابق با اعلام موسسه QS لیست کرده ایم و سپس تمامی دانشگاه های چین را که به تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران رسیده اند را به تفکیک فهرست کرده ایم:

برترین دانشگاه های چین در سال ۲۰۲۲

نام دانشگاه استان رتبه QS
دانشگاه چینهوا (Tsinghua) پکن ۱۷
دانشگاه پکینگ (Peking University) پکن ۱۸
دانشگاه فودان (Fudan University) شانگهای ۳۱
دانشگاه ژجیانگ (Zhejiang University) هانگژو ۴۵
دانشگاه جیائو تونگ (Shanghai Jiao Tong University) شانگهای ۵۰
دانشگاه علم وفناوری چین (University of Science and Technology in China) هفئی ۹۸
دانشگاه نانجینگ (Nanjing) نانجینگ ۱۳۱
دانشگاه تونگجی (Tongji University) شانگهای ۲۱۱
دانشگاه ووهان (Wuhan University) هوبی ۲۲۵
موسسه تکنولوژی هاربین (Harbin Institute of Technology) گوانگجو ۲۳۶

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران ۲۰۲۲

Hefei University of Technology
University of Science and Technology of China (Hefei)
|Beihang University
Beijing Forestry University
Beijing Institute of Technology
Beijing Normal University
Beijing University of Chemical Technology
Beijing University of Posts and Telecommunications
Central Academy of Fine Arts صرفاً در رشته‌های هنر و طراحی
Central University of Finance and Economics صرفاً در رشته‌ی اقتصاد
China University of Geosciences
China University of Political Science and Law صرفاً در رشته‌ی حقوق
North China Electric Power University صرفاً در رشته‌های الکترونیک و مهندسی برق
Peking University
The Central Academy Of Drama
Tsinghua University
University of Chinese Academy of Sciences
Xiamen University
Shenzhen University
South China University of Technology
southern university of science and technology
Sun Yat-sen University
Zhejiang University
Harbin Institute of Technology
Northeast Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری
Northeast Forestry University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری
Huazhong Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری و علوم زیستی
Huazhong University of Science and Technology
Wuhan University
Central South University
Hunan University
Jiangnan University صرفاً در رشته‌های مهندسی شیمی، کشاورزی، جنگلداری
Nanjing Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری، محیط زیست، علوم زیستی
Nanjing Forestry University
Nanjing University
Nanjing University of Posts and Telecommunications
Southeast University
North Western Polytechnic University –China
Xi’an Jiaotong University
Shandong University
استان Shanghai
East China Normal University
Fudan University
Shanghai Institute of Physical Education صرفاً در رشته‌ی تربیت بدنی
Shanghai Jiao Tong University
Shanghai University of Finance and Economics صرفاً در رشته‌های اقتصاد، مالی، مدیریت و علوم اجتماعی
Tongji University
Chengdu University of Technology
Sichuan Agricultural University صرفاً در رشته‌های جنگلداری، کشاورزی
Sichuan University
Southwest Petroleum University
Southwestern University of Finance and Economics
Nankai University
Tianjin Polytechnic University صرفاً در رشته‌ی ریاضیات
Tianjin University
China University of Mining and Technology Xuzhou صرفاً در رشته‌‌ی مهندسی معدن
Anhui University
Beijing Foreign Studies University
Beijing Jiaotong University
Beijing Sport University صرفاً در رشته های علوم ورزشی و تربیت بدنی
Beijing University of Technology
China Agricultural University
China University of Petroleum – Beijing
China University of political Science & Law صرفاً در رشته حقوق در گرایش های مختلف
Renmin (People’s) University of China
University of International Business and Economics (UIBE)
University of Science and Technology Beijing
Chongqing University
Southwest University
Fuzhou University
Lanzhou University
Guangdong University of Technology
Guangzhou University
Jinan University
South China Normal University
Guangxi University
Guizhou University
Harbin Engineering University
Henan University
Zhengzhou University
China University of Geosciences
Huazhong Agricultural University
Huazhong Normal University (Central China Normal University)
Central South University
Hunan Normal University
Hunan University
National University of Defense Technology
Hohai University
Jiangsu University
Nanjing Agricultural University
Nanjing Forestry University
Nanjing Normal University
Nanjing Tech University
Nanjing University of Astronautics and Aeronautics (NUAA)
Nanjing University of Information Science and Technology
Nanjing University of Science and Technology
Soochow University
Nanchang University
Jilin University
Northeast Normal University
Dalian Maritime University
Dalian University of Technology
Northeastern University
Northwest A&F University
Northwest University
Shaanxi Normal University
Taiyuan University of Technology
Xidian University
Ocean University of china
Donghua University
East China University of Science and Technology
Shanghai International Studies University (SISU)
Shanghai University
University of Shanghai for Science and Technology (USST)
Southwest Jiaotong University
University of Electronic Science and Technology of China
Hebei University of Technology
Yunnan University
Beijing Language & Culture University
Capital Normal University
Chinese Academy of Agricultural Sciences
Minzu University of China
Guangdong University of Foreign Studies
Hainan Univeristy
Heilongjiang University
Henan university of technology
Inner Mongolia Agricultural University
Inner Mongolia University
Inner Mongolia University of Science and Technology
Yanbian University
Liaoning University
Ningxia University
Shanghai Ocean University
Xinjiang University

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۲

Anhui Medical University
Army Medical University
Beijin Normal University
Beijing University of Chinese Medicine فقط برای طب سنتی و داروسازی در مقطع تحصیلات تکمیلی برای دارندگان مدارک پزشکی
Capital Medical University
Central South University
China agricultural university
China Med University
China Pharmaceutical University
Chinese University Hong Kong
Chongqing Medical University
Dalian Medical University
East China Normal University
East China University of Science and Technology
Fudan University
Guangzhou Medical University
Harbin Medical University
Huazhong Agricultural University
Huazhong University of Science and Technology
Jiangsu University
Jilin University
Jinan University
Nanjing Agriculture University
Nanjing Medical University
Nanjing University
Nanjing University of Chinese Medicine
Nankai University
Nantong university
Northwest A&F University
Ocean University of China
Peking University
Peking Union Medical College
Shandong University
Shanghai jiao Tong University
Shanghai University of Traditional Chinese Medicine
Shantou University
SiChuan University
Soochow University
South China University of Technology
Southeast University
Southern Medical University
Southwest University
Sun Yat-Sen University
Tianjin Medical University
Tianjin University
Tongji University
Tsinghua University
University Hong Kong
University of Science and Technology of China
Wenzhou Medical University
Wuhan University
Xiamen University
Xian jiaotong University
Zhejiang University
Zhejiang University of Technology
Zhengzhou University

راهنمای دریافت بورسیه تحصیلی در چین

بورسیه تحصیلی در چین

سه بورسیه اصلی در چین وجود دارد: ۱) بورس تحصیلی دولت چین. ۲) بورسیه دولت محلی (شهر یا استان) و ۳) بورسیه موسسه کنفوسیوس. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های چین نیز برنامه های بورسیه تحصیلی خود را برای دانشجویان بین المللی راه اندازی کرده اند. منصفانه است که بگوییم چین یکی از سخاوتمندانه ترین کشورهاست که به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد.

شورای بورس تحصیلی چین (CSC) که توسط وزارت آموزش و پرورش چین تاسیس شده است، مسئول ثبت نام و اداره بورسیه تحصیلی دولت چین است.

دوره زمانی درخواست و دریافت بورسیه

برای بورسیه دولت چین، می توانید از اوایل ژانویه تا اواخر مارس هر سال درخواست دهید. شما باید با سفارت چین (سرکنسولگری) در مورد جزئیات مربوط به دوره درخواست و مراحل مهم صحبت کنید. برای بورسیه دولت محلی، هر یک از بورسیه های دولت محلی جزئیات خاص خود را دارد و درخواست در تمام طول سال برای برخی از آنها باز است. برای بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس، درخواست در تمام طول سال باز است. نتیجه بورسیه باید ظرف ۴۵ روز کاری پس از تایید مواد درخواستی اعلام شود.

دریافت بورسیه کامل تحصیلی (فول فاند) در چین

همه می خواهند بورسیه تحصیلی کامل را دریافت کنند. بورسیه تحصیلی دولت چین شامل شهریه، اقامت، هزینه های زندگی و بیمه برای کل مدت تحصیل می شود. بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوس هم تراز با بورسیه دولت چین است. با این حال، محدود به مطالعه و تحقیق و پژوهش است. اگر قصد تحصیل در رشته های دیگر مانند بازرگانی، مهندسی و علوم را دارید، این بورسیه برای شما مناسب نیست.

اگر می خواهید بورسیه تحصیلی کامل بگیرید، بهترین راه این است که بر روی یک یا دو دانشگاه تمرکز کنید تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید. اگر درخواست خود را پیگیری کنید و بلافاصله پس از دریافت بورسیه در دانشگاه ثبت نام کنید، به احتمال زیاد مسئول پذیرش تمایل بیشتری به شما خواهد داشت.

انتخاب دانشگاه مناسب

باید در نظر بگیرید که آیا دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید برای آینده شغلی شما مفید است یا خیر. اکثر دانشگاه های محلی چین درخواست بورسیه را نمی پذیرند. اگر بعد از ورود به چین دانشگاه را دوست نداشته باشید، جایگیزینی دانشگاه آسان نیست.

برخی از بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های بین المللی در چین هم تراز بورسیه تحصیلی دولت چین است. به عنوان مثال، فرصت بورس تحصیلی کامل برای یک دوره کارشناسی ارشد وجود دارد. به طور کلی، دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌هایی دشوارتر است که دانشجویان بین‌المللی از کیفیت تحصیلی که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دریافت می‌کنند راضی باشند. همانطور که می توانید تصور کنید، برای درخواست بورسیه باید با بسیاری از دانشجویان با نمرات عالی رقابت کنید. یک دانشگاه با رتبه بالا لزوما به این معنی نیست که آنها می توانند محیط یادگیری خوبی را برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد فراهم کنند. انتخاب دانشگاه مناسب به شرایط شما نیز بستگی دارد.

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی چین

در بیشتر موارد، سفارت یا سرکنسولگری چین مرجع اعزام کننده در کشور شما است. سفارت هر کشور جزئیات درخواست و مهلت خاص خود را دارد. مراحل زیر برای دریافت بورسیه الزامی است.

 1. درخواست خود را به سفارت چین ارسال کنید.
 2. پس از بررسی تمام مدارک درخواست، سفارت چین نامه را به نامزد واجد شرایط برای بورسیه تحصیلی دولت چین صادر می کند.
 3. با دانشگاه های چین که می خواهید برای آنها درخواست دهید نامه نگاری کنید. اگر نامه پیش پذیرش صادر شد، آن را به سفارت چین ارسال کنید.
 4. سفارت چین تمام درخواست ها را برای بررسی نهایی به شورای بورسیه تحصیلی چین ارسال می کند.
 5. منتظر اطلاع رسانی دریافت بورسیه باشید.

ابتدا باید به دنبال فرصت بورسیه از وبسایت دانشگاه ها باشید. اکثر دانشگاه ها برنامه های بورسیه تحصیلی خود را دارند. برخی از آنها برنامه های بورسیه تحصیلی بسیار خوبی ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه ها بورسیه دولت محلی را برای متقاضیان ارسال می کنند. شورای بورسیه تحصیلی چین هرگز به هیچ فرد یا نماینده واسطه ای برای پردازش درخواست های بورسیه دولت چین اعتماد نمی کند.

هیچ کس نمی تواند تضمین کند که شما بورسیه دریافت خواهید کرد. با این حال، می توانید شانس خود را با درخواست در دانشگاه های کمتر رقابتی یا رشته های خاص افزایش دهید. دانشجویان می توانند بورسیه دولت چین را بدون نامه پیش پذیرش دریافت کنند. با این حال، اگر دانشگاهی که می خواهید برای آن درخواست دهید نامه پیش پذیرش ارائه می کند، باید آن را به عنوان مدرک دریافت کنید.

جمع بندی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های چین را دارید، باید تمامی نکات مربوط به کشور چین را بشناسید. مرکز توسعه تجارت ایران و چین تحت نام بازرگانی ایجاب در خدمت شماست تا با ارائه مشاوره رایگان، شما را آماده حضور در فضای تحصیلی و کاری چین کند و تمامی امور مرتبط با آن نظیر دریافت ویزا، دریافت مجوز اقامت، ارسال حواله یوان و سایر موارد را برای شما انجام دهد.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه های چین جهت تحصیل در کدام شهر قرار دارند؟

پکن، شانگهای، گوانگجو و نانجینگ بهترین شهرهای چین جهت تحصیل آکادمیک هستند.

آیا برای تحصیل در چین نیاز به ویزا داریم؟

بله برای تحصیل در چین به ویزای دانشجویی چین (X) نیاز دارید.

برای تحصیل در چین به مدرک آیلتس یا تافل نیاز است؟

این موضوع بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه دارد. برای دانشگاه های علوم پزشکی به مدرک زبان نیاز دارید. برای بورسیه نیز اغلب به این مدارک نیاز دارید.

در چند دانشگاه چینی می توان پذیرش تحصیلی گرفت؟

بیش از ۵۰ دانشگاه در وزارت علوم و بیش از ۵۰ دانشگاه از سوی وزارت بهداشت برای تحصیل در چین تایید شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید